دولت ایالات متحده 2.6 میلیون دلار برای پشتیبانی از سیستم های اکسیژن پزشکی در پاسخ به COVID-19 در تاجیکستان فراهم می کند

دولت ایالات متحده 2.6 میلیون دلار برای پشتیبانی از سیستم های اکسیژن پزشکی در پاسخ به COVID-19 در تاجیکستان فراهم می کند

Tainynews – سفارت ایالات متحده در دوشنبه ، از طریق مأموریت جدید آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) ، اولین تحویل تجهیزات مرتبط با یک برنامه 2.6 میلیون دلاری را برای حمایت از تأمین اکسیژن پزشکی برای بیماران درگیر در وزارت بهداشت و حفاظت اجتماعی ارائه داد. COVID-19 در تاجیکستان. این برنامه پشتیبانی از اکسیژن به تقریبا 5 میلیون دلار کمک پزشکی اضافه شده است که دولت ایالات متحده قبلاً برای مقابله با COVID-19 در طول سال 2020 به تاجیکستان کمک کرده است.

کیت سیمونز ، سرپرست ماموریت USAID تاجیکستان ، طی یک مراسم در تاریخ 29 دسامبر ، 200 سیلندر اکسیژن پزشکی را به معاون اول وزیر بهداشت و حفاظت اجتماعی جمعیت ، گافور مخسینزودا تحویل داد. تاجیکستان در میان 11 کشوری است که از دولت ایالات متحده کمک اکسیژن دریافت می کند ، که در کل 18 میلیون دلار است.

جان مارک پومرسهایم ، سفیر ایالات متحده ، تلاش های تاجیکستان برای جلوگیری از شیوع COVID-19 را ستود و خاطرنشان کرد ، “ما برای مشارکت خود با مردم تاجیکستان ارزش قائل هستیم و همچنان به همکاری با دولت تاجیکستان برای کمک به پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 متعهد هستیم. “

اکسیژن مکمل یک درمان ضروری و نجات دهنده برای افراد آلوده به COVID-19 است. علاوه بر سیلندرهای اکسیژن ، سفارت ایالات متحده سه ایستگاه پیشرفته تولید اکسیژن را برای نصب در بیمارستان های تاجیکستان در سال آینده فراهم می کند.

از زمان ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 ، دولت ایالات متحده بیش از 7.5 میلیون دلار کمک به تاجیکستان برای بهبود اکسیژن رسانی ، آزمایشگاه های پزشکی و فعالیت های آنها ، ایجاد فرصت های شغلی برای کارگران آواره ، پشتیبانی تغذیه ای برای جوامع آسیب پذیر و موارد دیگر ارائه داده است.

Author: admin