شرکت های دارای ارتباط نظامی احتمالی در لیست سیاه ایالات متحده قرار دارند

شرکت های دارای ارتباط نظامی احتمالی در لیست سیاه ایالات متحده قرار دارند

گتی ایماژ

Tainynews – بی بی سی گزارش داد – ایالات متحده بیش از 100 شرکت چینی را که ادعا می شود روابط نظامی دارند محدودیت صادرات اعمال کرده است.

صادرکنندگان آمریکایی باید قبل از انتقال “موارد تعیین شده” به شرکت های موجود در لیست سیاه ، مجوز بگیرند. این لیست شامل تعداد زیادی از شرکتهای هوافضائی چینی و همچنین برخی نهادهای روسی است.

این بخشی از فشار گسترده تر دونالد ترامپ برای حفظ فشار بر چین قبل از ترک مقام خود است. تنش ها بین واشنگتن و پکن طی یک سال گذشته در مورد موضوعات حساس افزایش یافته است.

رئیس جمهور ترامپ چین را عامل همه گیری ویروس کرونا می داند ، در حالی که دولت وی انتقاد از قانون جدید امنیت ملی را در هنگ کنگ تحمیل کرده است.

علاوه بر شرکتهایی که امکان ارتباط نظامی دارند ، اخیراً دولت ایالات متحده محدودیتهای اضافی را برای شرکتهای فن آوری چینی اعمال کرده است. در 18 دسامبر ، ایالات متحده ده ها شرکت چینی را به لیست سیاه تجاری دیگر ایالات متحده اضافه کرد ، از جمله تولیدکننده برتر تراشه های کشور ، SMIC و سازنده هواپیماهای بدون سرنشین چینی DJI.

در اوایل این ماه ، کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) همچنین به ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور ایالات متحده دستور داد تجهیزات ساخته شده توسط غول ارتباطات چینی هواوی را از شبکه های خود حذف کنند.

این لیست جدید برای نهادهایی اعمال می شود که “نشان دهنده خطر غیرقابل قبول استفاده یا تغییر مسیر” برای اهداف نظامی در چین ، روسیه یا ونزوئلا است. وزیر تجارت ویلبور راس در بیانیه ای گفت: “این وزارتخانه اهمیت استفاده از مشاركت خود با شركت های آمریكایی و را برای مبارزه با تلاش های چین برای انحراف فناوری آمریكا برای برنامه های بی ثبات نظامی خود تشخیص می دهد.” لیست اولیه شامل 103 شرکت است ، اما یک نهاد بین المللی ممکن است شرکت هایی را از آن اضافه یا حذف کند.

چین اخیراً قوانین سختگیرانه جدید خود را برای محدود کردن صادرات “کالاهای کنترل شده” وضع کرده است. این قوانین در درجه اول بر صادرات فن آوری های نظامی و سایر محصولات است که به طور بالقوه به امنیت ملی چین آسیب می رساند.

ایالات متحده و چین از سال 2018 درگیر یک جنگ تجاری هستند و مجموعه ای از مالیات ها را بر روی کالاهای وارداتی وارد می کنند.

Author: admin