پس از حمله طرفداران ترامپ به پایتخت آمریكا ، كنگره پیروزی بایدن را تأیید می كند

پس از حمله طرفداران ترامپ به پایتخت آمریكا ، كنگره پیروزی بایدن را تأیید می كند

عکس: رویترز

Tainynews رویترز گزارش داد ، چند ساعت پس از حمله صدها نفر از طرفداران رئیس جمهور دونالد ترامپ به پایتخت ایالات متحده ، یک کنگره متزلزل که روز پنجشنبه رسماً پیروز انتخابات جو بایدن از دموکرات را تصدیق کرد.

اواخر روز چهارشنبه خانه های کنگره کار خود را در مورد صدور گواهینامه پیروزی کالج انتخابی بایدن از سر گرفتند ، بحث و گفتگو در ساعات اولیه روز پنجشنبه ادامه داشت. پس از بحث و گفتگو ، مجلس سنا و مجلس نمایندگان دو اعتراض به جمع بندی را رد کردند و رای نهایی کالج انتخاباتی را با تأیید بایدن با 306 رأی و ترامپ 232 رأی تایید کردند.

معاون رئیس جمهور مایک پنس ، در اعلام مجموع آرا final نهایی پیروزی بایدن ، گفت که این “اعلامیه کافی از افرادی است که به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شده اند.”

نتیجه هرگز مورد تردید قرار نگرفته بود ، اما توسط آشوبگران – با تشویق ترامپ – قطع شد ، كه با عبور از موانع امنیتی فلزی ، شکستن پنجره ها و دیوارهای مقیاس برای ورود به پایتخت.

پلیس گفت چهار نفر در جریان هرج و مرج کشته شدند – یکی بر اثر اصابت گلوله و سه نفر در اثر فوریت های پزشکی – و 52 نفر دستگیر شدند.

در حالی که نمایندگان مجلس در آنجا بودند ، مجلس نمایندگان را محاصره کردند و درهای اتاق را کوبیدند و بحث صدور گواهینامه را متوقف کردند. مأموران امنیتی قبل از کمک به فرار قانونگذاران و سایرین ، وسایل خانه را روی درب اتاق جمع کردند و تپانچه های خود را کشیدند.

حمله به کاپیتول اوج ماه ها اختلاف نظر و تشدید شعارها در حوالی انتخابات 3 نوامبر بود ، رئیس جمهور جمهوری خواه بارها ادعای تقلب در آرا را مطرح کرد و از طرفدارانش خواست تا به او کمک کنند تا ضرر خود را لغو کند.

Author: admin