ممنوعیت صادرات برنج ویتنام در مغولستان تأثیر نمی گذارد: سفیر

ممنوعیت صادرات برنج ویتنام در مغولستان تأثیر نمی گذارد: سفیر

Tainynews – نگوین Thi Doan سفیر ویتنام در مغولستان به وزارت غذا ، كشاورزی و صنایع سبک مغولستان گفت كه مغولستان تا پایان ماه ژوئن مشمول محدودیت های صادرات برنج كه توسط دولت ویتنام اعمال شده نیست و نامه وزیر وزیر را تحویل می دهد. کشاورزی و توسعه روستایی ویتنام Nguyen Xuan Cuong.

اصلی ترین محصول غذایی مغولستان ، برنج ، 100 درصد وابسته به واردات است. به گزارش مونتسام ، مغولستان به طور متوسط ​​سالانه 50،000 تن برنج مصرف می کند ، حدود 50 درصد از آن از ویتنام وارد می شود.

با این حال ، به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 ، کشورها اقدامات خود را برای محدود کردن صادرات برخی محصولات غذایی مطابق با خصوصیات اقتصادی خود آغاز کرده اند و احتمالاً از نظر کمبود برنج و افزایش قیمت در مغولستان خطر وجود دارد. بر این اساس ، وزیر غذا ، کشاورزی و صنایع سبک و رئیس کمیسیون بین دولتى مغولستان و ویتنام Ch.Ulaan درخواستى را برای حفظ ثبات در صادرات برنج به وزارت كشاورزی و توسعه روستایی ویتنام ارسال كرد.

طرفین همچنین موافقت کردند كه توصیه‌های لازم را برای صادرات گوشت و فرآورده های گوشتی فرآوری شده گرما به ویتنام ارائه دهند و به آنها گواهی دامپزشکی بین المللی برای گوشت های منجمد به صورت الکترونیکی اعطا كنند.

وزارت غذا ، كشاورزي و صنايع سبک همچنان به اقدامات سياسي براي تثبيت دريافت مواد غذايي كليدي در طول همه گيري توجه خواهد كرد.

Author: admin