تیم WHO با تحقیق در مورد ریشه ویروس کرونا ، ورود به چین را رد کرد

Tainynews – بی بی سی گزارش داد ، یک تیم سازمان بهداشت جهانی (WHO) به دلیل بررسی منشا Covid-19 در شهر ووهان از ورود به چین منع شده است.

دو عضو در حال سفر بودند ، WHO گفت این مشکل عدم وجود اجازه نامه ویزا است. با این حال ، چین این مسئله را به چالش کشیده و گفته است که جزئیات این دیدار ، از جمله تاریخ ، هنوز در حال تنظیم است.

این تحقیق که مدتها در انتظار آن بود پس از ماهها مذاکره با WHO مورد توافق پکن قرار گرفت. این ویروس برای اولین بار در اواخر سال 2019 در ووهان شناسایی شد و شیوع اولیه آن به یک بازار مرتبط بود.

رئیس سازمان بهداشت جهانی تدروس آدانوم غبرایسوس گفت که “از اینکه چین هنوز مجوز ورود تیم را نهایی نکرده است” بسیار ناامید شد

وی در تاریخ 5 ژانویه در ژنو به خبرنگاران گفت: “به من اطمینان داده اند كه چین روند داخلی را برای اولین اعزام ممكن تسریع می كند.” WHO و تیم بین المللی “.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، هوآ چونیینگ به بی بی سی گفت “ممکن است سوerstand تفاهم وجود داشته باشد” و “نیازی به مطالعه زیاد در مورد آن نیست”

وی گفت: “مقامات چینی با WHO همکاری نزدیک دارند اما در چندین مکان مختلف در سراسر جهان شیوع جزئی وجود دارد و بسیاری از کشورها و مناطق مشغول کار خود هستند تا از ویروس جلوگیری کنند و ما نیز در این زمینه کار می کنیم.”

“هنوز هم ما از همکاری بین المللی حمایت می کنیم و آمادگی های داخلی را پیش می بریم. ما با WHO در ارتباط هستیم و تا آنجا که من با تاریخ و ترتیب می دانم هنوز در حال بحث و گفتگو هستیم.”

WHO ماه ها در تلاش بوده است تا تیمی 10 نفره از متخصصان بین المللی را با هدف بررسی منشا حیوانی بیماری همه گیر و دقیقاً نحوه انتقال ویروس به انسان ، به چین بفرستد. ماه گذشته اعلام شد که تحقیقات در ژانویه 2021 آغاز می شود.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که دو عضو تیم بین المللی که قبلاً به چین عزیمت کرده بودند ، اوایل روز سه شنبه راهی این کشور شدند. به گزارش آژانس خبری رویترز ، مایک رایان ، رئیس اورژانس WHO گفت که یکی برگشت و دیگری در کشور سوم است.

Covid-19 اولین بار در اواخر سال 2019 در شهر ووهان چین در استان هوبئی مرکزی کشف شد.

در ابتدا اعتقاد بر این بود که ویروس از بازاری در فروش حیوانات عجیب و غریب برای گوشت نشات گرفته است. گفته شد که این جایی است که ویروس جهش را از حیوانات به انسان انجام می دهد.

اما منشأ ویروس همچنان به شدت مورد مناقشه است. برخی از کارشناسان اکنون معتقدند که ممکن است بازار مبدا نبوده باشد و در عوض فقط در آنجا تقویت شده است.

برخی تحقیقات حاکی از آن است که ویروس های کرونا ویروس های کرونا که قادر به آلوده سازی انسان هستند ممکن است ده ها سال است که در خفاش ها شناسایی نشده در گردش هستند. معلوم نیست چه میزبان حیوانات میانی ویروس را بین خفاش ها و انسان منتقل می کند.

Author: admin