جپاروف: فساد ، بحران اقتصادی و حاکمیت قبیله ای به مدت 30 سال در قرقیزستان تکامل یافت

جپاروف: فساد ، بحران اقتصادی و حاکمیت قبیله ای به مدت 30 سال در قرقیزستان تکامل یافت

Tainynews – “سادیر جپاروف در بیانیه خود به دنبال اعلام نتایج رای گیری مقدماتی در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری ، جایی که 79٪ آرا را به دست آورد ، گفت:” از حمایت شما از کاندیداتوری من متشکرم. من تمام تلاش خود را می کنم تا انتظارات شما را برآورده کنم. “

“من زمانی به قدرت رسیدم که اقتصاد ، بخش انرژی ، سیاست در شرایط دشواری قرار داشتند. ما برای 2-3 سال از بحران اقتصادی خارج خواهیم شد. ثبات سیاسی لازم است. فساد ، بحران اقتصادی و حاکمیت قبیله برای 30 سال در قرقیزستان تکامل یافت. ما اشتباهات دولت های قبلی را تکرار نخواهیم کرد “.

وی افزود ، همه چیز باز خواهد بود ، درهای دولت به روی همه باز است.

“ما به آزار و اذیت های سیاسی اجازه نمی دهیم. بوروکراسی قدیمی را حفظ نخواهیم کرد. در این امر به حمایت از مردم نیاز است. مردم ثروت هر ملت هستند. ما قرقیزستانی هایی را که در خارج از کشور کار می کنند بازگردانیم – بیش از 2 میلیون نفر از آنها وجود دارد. بیایید جپاروف گفت:

وی از رقبای خود تشکر کرد. “سادیر جپاروف” گفت: “آنها سیاستمداران باتجربه ای هستند ، ما از تخصص ، ایده های آنها به نفع دولت استفاده خواهیم کرد. ما با آنها مذاکره خواهیم کرد.”

جپاروف گفت که انتظار کسب 80 درصد آرا را ندارد. وی گفت که انتظار دارد 60 درصد سود کسب کند.

طبق نتایج رای گیری اولیه از 11.52 بعد از ظهر ، سادیر جپاروف 79.13٪ از آرا را کسب کرد ، از جمله 52.11٪ آرا در بیشکک. 77.89٪ در اوش 93.91٪ در منطقه ایسیک کول ؛ 89.74٪ در منطقه نارین. 73.22٪ در منطقه چوی ؛ 83.14٪ در منطقه تالاس 82.38٪ در منطقه اوش 87.22٪ در منطقه جلال آباد 74٪ در منطقه باتکن.

Author: admin