هند برای تولید واکسن در 16 ژانویه و صادرات واکسن Covid “ظرف چند هفته” آغاز می شود

هند برای تولید واکسن در 16 ژانویه و صادرات واکسن Covid “ظرف چند هفته” آغاز می شود

Tainynews – بی بی سی گزارش داد ، دولت هند اعلام کرد که در 16 ژانویه واکسیناسیون خود را علیه ویروس کرونا آغاز خواهد کرد.

نخست وزیر نارندرا مودی آن را “یک مرحله مهم” خواند و گفت که هدف این است که 300 میلیون نفر تا ماه ژوئیه واکسینه شوند. هند دارای 1.3 میلیارد نفر جمعیت است. وی افزود ، کارکنان بهداشتی و کارگران خط مقدم اولین افرادی هستند که دوز دریافت می کنند.

“از آن روز شروع می شود [16 January]، میل واکسیناسیون سراسری هند آغاز می شود »، مودی روز شنبه در توییتی نوشت. “اولویت با پزشکان شجاع ما ، کارکنان مراقبت های بهداشتی خواهد بود [and] کارگران خط مقدم. “

تنظیم کننده داروهای کشور دو واکسن را تایید کرده است – یکی توسط AstraZeneca با دانشگاه آکسفورد (Covishield) و دیگری توسط شرکت هندی Bharat Biotech (Covaxin).

كنترل كننده دارو در هند ، اصرار داشت كه كواكسين “بي خطر است و پاسخ ايمني قوي ايجاد مي كند”. وي گفت: “واكسن ها 100٪ بي خطر هستند” و افزود كه عوارض جانبي مانند “تب خفيف ، درد و آلرژي براي هر واكسن شايع است”.

اخیراً یک مقام وزارت امور خارجه به بی بی سی گفت که این کشور صادرات واکسن های ویروس کرونا را که به صورت محلی ساخته شده اند ، آغاز خواهد کرد. این مقام مسئول گزارش ها مبنی بر ممنوعیت صادرات واکسن توسط هند برای تأمین تقاضای محلی را رد کرد.

هند حدود 60٪ واکسنها را در سطح جهان تولید می کند و بسیاری از کشورها مشتاقانه منتظر شروع دوزهای حمل آن هستند.

این مقام وزارت امور خارجه تأیید کرد که برنامه هند برای کمک به کشورهای دیگر رو به راه بوده است. “ظرف دو هفته پس از استفاده واکسن ها ، اجازه صادرات به برخی از همسایگان آسیای جنوبی را می دهیم. برخی از این صادرات را ما به عنوان هدیه پرداخت خواهیم کرد. و سایر موارد تقریباً با همان قیمتی که دولت واکسن ها را خریداری خواهد کرد ، تهیه می شود.

“هند کاملاً از تعهدات خود در قبال همسایگان و بقیه جهان به عنوان بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان آگاه است.”

مدیر عامل موسسه سرم هند ، که در حال تولید واکسن Oxford / AstraZeneca در هند است روز سه شنبه به بی بی سی گفت ، شرکت وی مجاز به صادر کردن واکسن برنامه های ایمن سازی دولت به خارج از کشور بود و انتظار دارد توافق نامه هایی را با بنگلادش ، عربستان سعودی و طی چند هفته آینده مراکش.

نپال و بنگلادش در درجه اول به SII برای واکسیناسیون جمعیت خود بستگی دارند. بنگلادش قبلاً تهیه 30 میلیون دوز واکسن Covishield Covid-19 از هند را تأیید کرده بود.

به گزارش الجزیره ، برزیل روز دوشنبه یک فشار دیپلماتیک برای تضمین حمل واکسن AstraZeneca’s COVID-19 ساخت هند انجام داد.

تنظیم کننده بهداشت و درمان برزیل Anvisa اجازه واردات دو میلیون دوز واکسن AstraZeneca از هند را صادر کرده است. به موازات این ، کلینیک های خصوصی برزیل توافق اولیه ای برای خرید پنج میلیون دوز واکسن (Covaxin) ساخته شده توسط شرکت هندی Bharat Biotech علیرغم عدم نتایج عمومی از آزمایشات مرحله آخر انجام دادند.

جرالدو باربوسا ، رئیس انجمن کلینیک های واکسن برزیل (ABCVAC) ، که هیئت نمایندگی هند را برای عزیمت روز دوشنبه هدایت می کند ، گفت که قبلاً یک تفاهم نامه با بهارات بیوتک امضا شده است.

Author: admin