تمام خلبانان خلبان هندی با انجام طولانی ترین پرواز تجاری کشور ، تاریخ ساز می شوند

خدمه خلبان هندی تمام زنان با انجام طولانی ترین پرواز تجاری کشور تاریخ را رقم می زنند

Tainynews – یک تیم خلبان هندی کاملاً زن در این هفته پس از انجام طولانی ترین پرواز تجاری بدون توقف که توسط هواپیمای ملی هند ، ایر ایندیا انجام شد ، تاریخ ساز شد.

تیم چهار نفره خدمه کابین خلبان از ایر ایندیا طبق بیانیه منتشر شده توسط این شرکت هواپیمایی پرواز 11 ساعته را در 11 ژانویه به اتمام رساندند. فرمانده این پرواز ، ناخدا زویا آگرووال ، كه اولین پرواز را انجام داد ، به CNN Travel گفت: “ما دختران هند هستیم كه فرصت انجام این پرواز تاریخی را پیدا كردیم.”

“ما توانستیم فصل جدیدی در تاریخ هواپیمایی هند ایجاد کنیم.” وی گفت: “من از اینکه بخشی از این امر هستم بسیار افتخار می کنم و بیش از یک سال است که شخصاً برای این پرواز آماده می شوم.” کاپیتان ثانمی پاپاگاری ، که نیمه دوم را پرواز کرد ، گفت: “منظره قطب شمال عالی است” ، افزود که به عنوان زن “آنها یک نکته داشتند که ثابت کنند ما می توانیم کار را انجام دهیم.”

دو افسر اول به آنها پیوستند: کاپیتان آکانشا سوناوره و کاپیتان شیوانی منهاس. پرواز شماره 176 ایر ایندیا – یک بوئینگ 777 – در 11 ژانویه از سانفرانسیسکو حرکت کرد و روز دوشنبه ساعت 3.07 صبح به وقت استاندارد هند (4.37 بعد از ظهر ساعت ET) به بنگالورو در جنوب هند رسید و مسافت بیش از 8600 مایل را طی کرد ، مطابق بیانیه بر اساس بیانیه فرودگاه بین المللی کمپگوودا ، بنگالورو (KIAB) ، محل پرواز ، همچنین این اولین پرواز از جنوب هند است که مستقیماً با ایالات متحده متصل می شود.

در بیانیه KIAB آمده است: “این اولین پرواز بدون توقف بین بنگالورو و ایالات متحده است که دو مرکز فناوری و شهر خواهر جهان را به هم متصل می کند – دره اصلی سیلیکون و دره سیلیکون هند”. آگگاروال گفت: “پس از فارغ التحصیلی از کالج ، مدتها بیکار بودم ، زیرا مشاغلی برای زنان خلبان وجود نداشت.” من قبلاً به دانشجویان جوان که مشتاق خلبان بودند آموزش می دادم.

آگرووال ، که بیش از 10 سال تجربه دارد ، گفت که پدر و مادرش در ابتدا با خلبان شدن او مخالفت کردند. آگرووال گفت: “وقتی در ابتدا به پدر و مادرم گفتم ، اشك چشمان مادرم را به خاطر می آورم زیرا انتظار می رفت طبق” جامعه در سایه مردان راه بروم “. “اما من به والدینم گفتم که این همان کاری است که می خواهم انجام دهم و از هنجارها جدا شدم.” پاپاگاری گفت که “بسیاری از برنامه ریزی ها” وارد پرواز شد. وی گفت: “از آنجا که ما بر فراز قطب شمال پرواز کردیم ، عوامل مختلفی در این امر دخیل بودند.” “این شامل
هوا ، سطح تابش خورشیدی و در دسترس بودن فرودگاهها در صورت انحراف. “وزیر هوانوردی هواپیمایی هند ، هاردیپ پوری ، سفر تیم را تبریک گفت.

پوری روز دوشنبه در توئیتی نوشت: “در لحظه ای برای گرامی داشتن و بزرگداشت ، زنان متخصص هواپیمایی کشوری تاریخ را خلق می کنند.” صمیمانه تبریک می گویم به سروان زویا آگروال ، سروان پاپاگاری تانمائی ، سروان آکانشا سوناوره و سروان شیوانی برای پرواز بر فراز قطب شمال برای فرود از بنگالورو از سانفرانسیسکو. “”[This flight] پاپاگاری گفت: “فرصت های بیشتری برای زنان ایجاد خواهد شد.” ایده دیدن هواپیمایی به عنوان یک رشته مردسالار در حال کاهش است. ما به عنوان خلبان دیده می شویم ، هیچ تمایزی وجود ندارد. “طبق گفته مرکز هواپیمایی ، بخش هواپیمایی هند به شدت در آموزش زنان برای خلبان شدن سرمایه گذاری می کند. حدود 12٪ از خلبانان این کشور را زنان تشکیل می دهند – بالاترین درصد در جهان است. این تقریباً سه برابر نسبت در ایالات متحده است که فقط 4٪ آن را زنان تشکیل می دهند.

در سال 2017 ، ایر ایندیا گفت که اولین هواپیمایی است که با خدمه کاملا زن در سراسر جهان پرواز می کند. بوئینگ 777 از دهلی نو به سانفرانسیسکو بر فراز اقیانوس آرام پرواز کرد. خدمه قبل از پرواز از طریق اقیانوس اطلس به دهلی نو ، یک دوره استراحت اجباری را پشت سر گذاشتند و سفر دور دنیا را انجام دادند.

Author: admin