فیس بوک تعداد بی سابقه ای از مبارزات ضد اطلاعات را از جمله در قرقیزستان حذف کرد

فیس بوک تعداد بی سابقه ای از مبارزات ضد اطلاعات را از جمله در قرقیزستان حذف کرد

Tainynews – فیس بوک Inc روز سه شنبه اعلام کرد که 17 شبکه غیر اطلاعاتی را در سیستم عامل خود در ماه دسامبر شناسایی و به حالت تعلیق درآورد ، که بزرگترین حذف ماهانه آن است.

رویترز گزارش می دهد که این شرکت رسانه های اجتماعی اعلام کرده است که کمی بیشتر از 2800 حساب و صفحه را در سیستم عامل اصلی و سایت اشتراک خود ، اینستاگرام ، به دلیل استفاده از هویت های جعلی و سایر اشکال به اصطلاح “رفتار غیر اصیل هماهنگ” به حالت تعلیق درآورده است.

این فعالیت شامل 11 کشور از جمله آرژانتین ، برزیل ، مراکش ، اوکراین ، قزاقستان و قرقیزستان بود. فیس بوک گفت ، در بیشتر این کشورها ، شبکه ها بر انتخابات آینده متمرکز بوده و توسط گروه های داخلی اداره می شوند.

این شرکت در یک پست وبلاگی گفت: “کمپین های فریبنده مانند اینها با از بین بردن مرز بین بحث عمومی سالم و دستکاری ، یک چالش پیچیده را ایجاد می کند.”

“ما 193 حساب فیس بوک ، 246 صفحه ، 50 گروه و 30 حساب اینستاگرام را که از قرقیزستان تشکیل می شدند و مخاطبان داخلی را هدف قرار می دادیم ، حذف کردیم. این شبکه به افرادی در قرقیزستان پیوند داشت که دارای سابقه مشاوره رسانه ای بودند و هنگام حذف آن افراد محدودی داشتند. پس از بررسی گزارش های عمومی در قرقیزستان در مورد بخش کوچکی از این فعالیت.

ما 92 حساب فیس بوک ، چهار صفحه ، 11 گروه و 30 حساب اینستاگرام را حذف کردیم. این فعالیت داخلی متمرکز در قرقیزستان بوده و اساساً در اظهار نظر درباره محتوای آنها و همچنین در مورد پست های یک حزب سیاسی و اخبار معروف صفحات متمرکز بوده است. وقتی این شبکه را حذف کردیم تقریباً هیچ دنبال کننده ای نداشت. ما پس از بررسی گزارشات عمومی در قرقیزستان در مورد بخش کوچکی از این فعالیت ، آن را یافتیم.

ما 121 حساب فیس بوک ، 46 صفحه ، هفت گروه و 41 حساب اینستاگرام را که از قرقیزستان تشکیل می شدند و مخاطبان داخلی را هدف قرار می داد ، حذف کردیم. تحقیقات ما به پیوندهایی با افرادی در قرقیزستان با سابقه رسانه و دولت و همچنین یک شرکت رسانه ای به نام مرکز رسانه پی برد. این فعالیت حول انتخابات پارلمانی 2020 و انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام 2021 در حالی انجام شد که همزمان در چندین طرف بحث سیاسی بازی می کرد. وقتی این شبکه را حذف کردیم تقریباً هیچ دنبال کننده ای نداشت. ما پس از بررسی گزارشات عمومی در مورد بخش کوچکی از این فعالیت ، آن را یافتیم. ”

Author: admin