پرواز کویت-بیشکک-کویت از 4 فوریه آغاز می شود

پرواز کویت-بیشکک-کویت از 4 فوریه آغاز می شود

Tainynews معاون هواپیمایی جازیرا ، راتان راتناکار در دیدار با معاون وزیر حمل و نقل و جاده ها – جازیرا ایرویز قصد دارد پرواز کویت-اوش-کویت را از 2 فوریه از سر گرفته و پرواز بین المللی کویت-بیشکک-کویت را از 4 فوریه 2021 آغاز کند. وزارت حمل و نقل گزارش می دهد تالانتبک سلطوبایف در 15 ژانویه.

این شرکت هواپیمایی قصد دارد از حق درجه پنجم آزادی هوا برای انجام پروازها از طریق قرقیزستان به کشورهای آسیایی و سایر نقاط استفاده کند.

عبدالعزیز بوتبایف ، مشاور سفارت قرقیزستان در ایالت کویت ، گفت که افتتاح پروازها از بیشکک و اوش امکان صادرات محصولات قرقیز به بازارهای کویت و کشورهای حاشیه خلیج فارس و افزایش گردشگران از کشورهای عربی به قرقیزستان را فراهم می کند.

سلطوبایف گفت که وزارت از ابتکار این شرکت هواپیمایی برای از سرگیری پرواز کویت-اوش-کویت و افتتاح پرواز منظم جدید کویت-بیشکک-کویت حمایت می کند. وی گفت: این پروازها فرصتی برای گسترش جغرافیای پروازها و توسعه گردشگری بین دو کشور می دهد.

جمهوری قرقیزستان تصمیم گرفته است که حق پرواز پنجم هوایی را به شرکتهای هواپیمایی خارجی برای افزایش تعداد پروازها اعطا کند و از معاون رئیس جمهور هواپیمایی جزیره ، راتن راتناکار خواست تا امکان انجام پروازهای تحت درجه پنجم آزادی هوا را در نظر بگیرد.

Author: admin