چین تحریم هایی را علیه مقامات ترامپ خارج شده از جمله پمپئو اعلام کرد

چین تحریم هایی را علیه مقامات ترامپ ترامپ از جمله پمپئو اعلام کرد

Tainynews – گاردین گزارش داد ، چین گفته است كه می خواهد با دولت جدید جو بایدن آمریكا همکاری كند ، ضمن اعلام تحریم ها علیه وزیر خارجه “دروغگو و تقلب” مایك پمپئو و 27 مقام ارشد دیگر در دوران دونالد ترامپ ،

این اقدام نشانه عصبانیت چین بود ، به ویژه در اتهامی كه پمپئو در آخرین روز كار خود مبنی بر نسل كشی چین علیه مسلمانان اویغور خود مطرح كرد ، ارزیابی كه بایدن برای جانشینی پمپئو ، آنتونی بلینكن ، اظهار داشت.

وزارت خارجه چین در بیانیه ای شگفت انگیز از روابط خود با واشنگتن در دوران ترامپ ، تحریم ها را در بیانیه ای که در حالی که بایدن سوگند ریاست جمهوری می خورد ، در وب سایت خود منتشر کرد.

پمپئو و دیگران “برنامه ریزی ، تبلیغ و اجرای یک سری اقدامات دیوانه وار ، به شدت در امور داخلی چین دخالت کردند ، منافع چین را تضعیف کردند ، مردم چین را آزردند و روابط چین و ایالات متحده را به طور جدی مختل کردند”.

سایر مقامات ترامپ و مقامات سابق تحریم شده شامل رئیس تجارت ، پیتر ناوارو بودند. مشاوران امنیت ملی رابرت اوبراین و جان بولتون دبیر بهداشت ، الکس آذر ؛ سفیر سازمان ملل کلی کرافت و استیو بانون ، دستیار ارشد سابق ترامپ.

ورود 28 مقام سابق و اعضای بلافصل خانواده به سرزمین اصلی چین ، هنگ کنگ یا ماکائو منع می شود و شرکت ها و م institutionsسسات مرتبط با آنها تجارت با چین را محدود می کنند.

Author: admin