چین برای همکاری قوی تر با قزاقستان در همه زمینه ها آماده است: FM

چین برای همکاری قوی تر با قزاقستان در همه زمینه ها آماده است: FM

Tainynews – وانگ یی ، مشاور امور خارجه چین و وزیر امور خارجه چین گفت چین آماده همکاری با قزاقستان برای پیشبرد همکاری های دو جانبه در همه زمینه ها است.

وانگ در یک مکالمه تلفنی انتصاب مختار طلوبردی به عنوان معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قزاقستان را تبریک گفت و سی امین سالگرد استقلال قزاقستان را تبریک گفت. به گزارش شین هوا ، وانگ همچنین انتظار داشت قزاقستان طی 30 سال طلایی آینده پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

وانگ گفت که راهنمایی استراتژیک سران کشورهای دو کشور تضمین اساسی برای توسعه روابط چین و قزاقستان است.

وانگ گفت ، در یک سال گذشته ، چین و قزاقستان در برابر شیوع COVID-19 دست به دست هم داده و به یکدیگر کمک کرده اند و افزود که روابط دوجانبه علی رغم مشکلات ، پیشرفت در سطح بالایی را شاهد هستند.

وی خاطرنشان کرد که تجارت دو طرفه حرکت خوبی را حفظ کرد و سفرهای قطار باری چین و اروپا و حجم حمل و نقل بر خلاف همه شانس افزایش یافت و به “ناوگان شتر فولادی” تبدیل شد که از اوراسیا عبور می کند.

وانگ گفت ، چین از قزاقستان پشتیبانی می کند تا در چارچوب سازمان همکاری شانگهای (SCO) و CICA (کنفرانس اقدامات تعامل و اعتماد سازی در آسیا) نقش مهمی داشته باشد و سهم بیشتری در صلح و توسعه منطقه ای داشته باشد.

تووبردی گفت قزاقستان مصمم به توسعه روابط خود با چین خواهد بود و از فرصت سی امین سالگرد استقلال قزاقستان و سی امین سالگرد روابط دو جانبه برای برنامه ریزی مبادلات سطح بالا با چین ، پیش بردن همکاری های سودمند متقابل در زمینه های مختلف و روابط دوجانبه را به سطح جدیدی برسانید.

وی همچنین گفت که حمایت متقابل در مورد موضوعات بین المللی و منطقه ای اصلی ترین و هسته اصلی همکاری استراتژیک دائمی قزاقستان و چین است.

وی گفت که قزاقستان اصل عدم مداخله در امور داخلی را رعایت می کند و معتقد است که مسائل مربوط به سین کیانگ و هنگ کنگ صرفاً امور داخلی چین است ، افزود: قزاقستان مایل است همکاری های خود را با چین در چارچوب SCO و CICA بیشتر تقویت کند تا به طور مشترک امنیت و ثبات منطقه را حفظ کنیم.

Author: admin