سازمان ملل از کارمندان خود می خواهد که از مسافرت با خطوط هوایی ثبت شده در پاکستان خودداری کنند

Tainynews – geo.tv گزارش داد ، سازمان ملل متحد از همه کارمندان خود در سراسر جهان خواسته است از مسافرت با هواپیمایی ثبت شده در پاکستان ، از جمله حامل پرچم ملی ، بیش از مجوزهای مشکوک خلبانان خود ، خودداری کنند.

“به دلیل تحقیقات مداوم در مورد CAA [Civil Aviation Authority] پاکستان… به دلیل داشتن مجوزهای مشکوک ، در استفاده از اپراتورهای هوایی ثبت شده در پاکستان احتیاط می شود. ”مشاوره صادر شده توسط سیستم مدیریت امنیت سازمان ملل (UNSMS) گفت.

این مشاوره برای همه شرکت های حمل و نقل ثبت شده در پاکستان صادر شده و به تمام آژانس های سازمان ملل از جمله برنامه توسعه سازمان ملل ، سازمان بهداشت جهانی ، کمیسیون عالی پناهندگان ، سازمان غذا و کشاورزی ، سازمان آموزش و پرورش ، سازمان علمی و فرهنگی و دیگران.

طبق اخبار ، این بخشنامه ها مدتی پس از پرتاب بمب توسط وزیر هواپیمایی پاکستان مبنی بر داشتن صلاحیت های مشکوک صدها خلبان پاکستانی صادر شد.

طبق مشاوره ، کارکنان سازمان ملل متحد از طریق هر شرکت هواپیمایی ثبت شده در پاکستان حتی در داخل کشور ممنوع شده اند.

خطوط هوایی ثبت شده در پاکستان که در این مشاوره ذکر شده اند ، شامل خطوط هوایی بین المللی پاکستان (PIA) ، ایر عقاب ، ایر ایندوس ، ایر بلو ، فروش هواپیما و خدمات هواپیمایی ، هواپیمایی Askari Aviation ، Hawk Adventure Air ، هواپیمای ترکیبی ، هواپیمایی IAMC ، هواپیمایی Meezab ، Rayyan Air ، Serene Air ، Star Air Aviation و Vision Air International.

با این حال ، اخبار گزارش داد که کارکنان سازمان ملل متحد پس از تلاش های شدید ، فقط با شرکت Serene Air مجاز به سفر هستند. ادعاهای مشکوک به مجوزها توسط غلام سرورخان وزیر فدرال هواپیمایی در ژوئن سال 2020 پس از سقوط جت PIA در کراچی در مجلس شورای ملی مطرح شد.

سرور در NA اعلام کرده بود که از 860 خلبان شاغل در پاکستان ، 262 نفر ، بیش از 30٪ ، مجوز پرواز جعلی دارند. وی بعداً از اصطلاحات مجوزهای به دست آمده از طریق مشکوک عقب نشینی کرد و از اصطلاحات کمی متفاوت استفاده کرد.

به گفته وی ، این امر در تحقیقات سطح بالایی توسط هیئت تحقیق (BOI) که در فوریه 2019 تشکیل شد ، فاش شد.

پس از این افشاگری ، PIA تحت نظارت دقیق آژانس های بین المللی قرار گرفت و از سفر به اتحادیه اروپا منع شد.

اواخر زمان ، PIA در حال گذر از آب و هوای سخت است. پیش از این ، مقامات مالزی به دستور دادگاه محلی مالزی ، یک بوئینگ -777 PIA را در فرودگاه کوالالامپور توقیف کردند ، به دلیل عدم پرداخت حقوق اجاره هواپیما به شرکت اجاره هواپیما مستقر در دوبلین ، AerCap ، به دلیل بدهی قانونی که در لندن در جریان است. دادگاه عالی.

بعداً ، PIA به دادگاه عالی لندن اطلاع داد كه حدود 7 میلیون دلار به Peregrine Aviation Charlie Ltd بابت دو جت اجاره شده توسط AerCap مستقر در دوبلین پرداخت كرده است.

Author: admin