قرقیزستان وضعیت اضطراری را به پایان رساند ، اما قرنطینه را در بیشکک ، شهرهای اوش معرفی می کند

قرقیزستان وضعیت اضطراری را به پایان رساند ، اما قرنطینه را در بیشکک ، شهرهای اوش معرفی می کند

Tainynews محمد محمدعلی علی ابیلگازیف ، نخست وزیر قرقیزستان گفت ، وضعیت اضطراری و خروج از زندان در برخی از مناطق کشور در تاریخ 10 مه پایان می یابد ، اما وضعیت اضطراری اعلام شده در 22 مارس همچنان به قوت خود باقی است.

تا زمانی که اوضاع اپیدمیولوژیک در قرقیزستان تثبیت نشود ، پست های بهداشتی و قرنطینه همچنان وجود خواهد داشت. سفر از یک منطقه به منطقه دیگر همچنان محدود خواهد شد و کنترل تقویت می شود.

قرنطینه در شهرهای بیسکک و اوش ، منطقه آت باشی منطقه ناریون ، دهستان روستایی کانیش کییا در ولسوالی چاتکال منطقه جلال آباد به دلیل شیوع تاج ویروس معرفی می شود.

حمل و نقل عمومی هنوز کار را از سر نخواهد گرفت ، هرچند که تاکسی ها مجاز به کار هستند.

برای کنترل حرکت مردم ، در قرنطینه ، پست های جاده ای در داخل بیشکک دوباره نصب می شود. فقط کارمندان آن شرکتها مجاز به کار در شرایط اضطراری می توانند آزادانه در شهر حرکت کنند.

از 11 مه ، فعالیتهای اقتصادی زیر مجاز به از سرگیری فعالیت هستند: خدمات مالی (موسسات وامهای خرد ؛ شرکتهای بیمه ؛ گروفروشها ، دفاتر صرافی ، آژانسهای املاک و مستغلات ؛ آژانس های مسافرتی ، موسسات حقوقی ، خدمات چاپ)خدمات خانگی به مردم (لوله کشی ، کارهای برق و نجاری ؛ تعمیر لوازم خانگی ، ماشین آلات ، دستگاهها و لوازم خانگی ؛ تمیز کردن و تمیز کردن خشک). تجارت (مغازه ها و بازارهای مصالح ساختمانی ؛ بازارهای قطعات خودرو ، قطعات دوچرخه ، قطعات ، روغن و رنگ ؛ فروشگاه هایی که پارچه ، اتصالات و سایر لوازم جانبی را برای صنایع پوشاک و چرم به فروش می رسانند ؛ نمایندگی های فروش خودرو به جز بازار خودرو) و رسانه های جمعی.

Author: admin