کمپین پنبه از پیشرفت قابل توجه ازبکستان در پایان دادن به کار اجباری جمع کنندگان پنبه استقبال می کند

کمپین پنبه از پیشرفت قابل توجه ازبکستان در پایان دادن به کار اجباری جمع کنندگان پنبه استقبال می کند

Tainynews – کمپین پنبه از پیشرفت چشمگیر بیشتر در زمینه پایان دادن به کار اجباری جمع کننده های پنبه در برداشت پنبه 2020 در ازبکستان استقبال کرده است. به نشانه قابل توجهی از تغییر ، مجمع حقوق بشر ازبکستان ، شریک جبهه مبارزات پنبه ای ، برای اولین بار در ده سال نظارت بر کار اجباری در برداشت پنبه ازبکستان ، هیچ مورد کار اجباری در برخی از مناطق پنبه زار را ثبت نکرد .

ناظران مستقل و باتجربه در شبکه فروم ازبکستان گزارش کردند که تعداد بیشتری از انتخاب کنندگان داوطلبانه در مکان هایی که تحت نظارت هستند ، و برخوردهای کمتری با انتخابگرانی که بر خلاف میل آنها بسیج شده اند ، گزارش شده است. کمپین پنبه در بیانیه خود گفت ، ناظران موارد کار اجباری را که توسط مقامات سازمان یافته است ، و همچنین مواردی را که کارمندان شرکت های دولتی ملزم به پرداخت بخشی از حقوق خود برای استخدام جمع کننده پنبه بودند ، ثبت کردند.

روندهای مثبت در برداشت محصول 2020 از تلاش اصلاحات چند ساله دولت ازبکستان برای پایان دادن به کار اجباری و تحول در و همچنین عوامل منحصر به فرد در سال 2020 حاصل شده است. اقدامات دولت مانند افزایش قیمت برای پنبه گیران ، اجرای شدیدتر توسط بازرسی کار ، و بهبود استخدام انجام شده توسط برخی از خوشه های پنبه ، منجر به کاهش کار اجباری در میان جمع کنندگان ، به ویژه در مناطق خاص شده است. بیماری همه گیر COVID-19 همچنین منجر به افزایش جمع کننده های داوطلبانه شد زیرا بسیاری از کارگران ازبک از دست دادن شغل و درآمد خود رنج بردند و بسیاری از کارگران مهاجر ازبکستانی مجبور شدند به طور غیر منتظره با چند گزینه دیگر برای استخدام به کشور بازگردند.

برخی از عوامل میراثی دست نخورده باقی مانده اند ، در نتیجه منجر به کار اجباری در سال 2020 و ایجاد خطراتی برای ادامه کار اجباری در آینده می شود. بیش از همه ، مقامات محلی نقش اصلی را در سازماندهی و نظارت بر برداشت پنبه حفظ کردند. اگرچه سهمیه تولید دولت در مارس 2020 حذف شد و مقامات دولت مرکزی پیامهای مكرر و واضحی در مورد منع كار اجباری صادر كردند ، اما مقامات محلی موظف شدند اطمینان حاصل كنند كه مناطق از اهداف تولید برآورده می كنند.

مقامات در برخی از مناطق برای اطمینان از تحقق این اهداف به کار اجباری روی آوردند و از کارگران اورژانس ، کارمندان بانک و کارمندان شرکتهای دولتی خواستند تا پنبه را انتخاب کنند یا برای یک جمع کننده جایگزین هزینه کنند یا عواقب آن را در پی داشته باشند. ناظران بیش از دوازده مورد از هزاران کارگر را ثبت کردند که در آن مقامات به زور جمع کننده های پنبه را بسیج می کردند. فقط در یک نمونه ، وزارت شرایط اضطراری دستوری صادر کرد که 2،890 آتش نشان را برای چیدن پنبه در منطقه میریشکور در منطقه کشکاداریا اعزام می کند. آتش نشانان که در شرایط نامناسبی به سر می بردند مجبور بودند روزانه پنبه را از ساکنان محلی خریداری کنند زیرا آنها خودشان قادر به برداشت کافی نبودند. این در تضاد با مناطق دیگر بود ، جایی که ناظران هیچ کار اجباری پیدا نمی کردند.

جولیا هیوز ، رئیس انجمن صنعت مد ایالات متحده گفت: “ازبکستان این فرصت را دارد که به یک تامین کننده معتبر جهانی تبدیل شود ، اما به مدل های نظارت و نظارت شفافی نیاز دارد تا مارک ها و خرده فروشان بتوانند تأمین منابع مسئولیت پذیر را بررسی کنند.” نیت هرمان ، معاون ، گفت: “مارک ها در مورد کار اجباری سیاست تحمل صفر دارند و برای غلبه بر خطرات ناشی از اقدامات گذشته ، ازبکستان نیاز به اجرای مدل های نوآورانه دارد که اطمینان بالایی را از بین می برد که کار اجباری زنجیره های تامین پنبه را لکه دار نمی کند.” رئیس سیاست در انجمن پوشاک و کفش آمریکا.

کتی فینگولد ، مدیر بین المللی AFL گفت: “ازبکستان در حالی که به دنبال سرمایه گذاری در بخش نوظهور نساجی و فرصت اقتصادی برای شهروندان خود است ، باید در ایجاد مکانیزم های فعال برای جلوگیری از رقابت به سمت پایین به شرکت ها تعمق کند.” -CIO “به جای جایگزینی یک مدل سو ab استفاده از دولت با یک مدل خصوصی سوus استفاده ، زمان مناسب برای یک مدل جدید مسئولیت پذیر مناسب است که کارگران آسیب پذیر را در موقعیت هایی با قدرت بیشتر قرار می دهد تا از حقوق کار خود محافظت کنند و اطمینان حاصل کند که این زنجیره تامین رایگان است کار اجباری و سایر سو ab استفاده های فاحش چنین الگویی همچنین اطمینان حاصل می کند که ازبکستان همانطور که بر اساس کنوانسیون 87 ILO متعهد شده است ، در پیشرفت واقعی در انجمن صنفی کارگران ، کشاورزان و کارفرمایان پیشرفت خوبی داشته باشد. “

کمپین پنبه به دنبال شناخت پیشرفت مهم در ازبکستان و پاسخ به نگرانی های جامعه تجارت جهانی در مورد نیاز به اطمینان از عدم کار اجباری ، نظارت قوی و حمایت از نیروی کار ، مدلی را ایجاد کرده است که به تولیدکنندگان اجازه استفاده از کار اجباری را نمی دهد. برای دسترسی به بازارهای بین المللی. کمپین پنبه آماده است تا این روش را بهمراه سایر شرکایی که هدف یکسانی دارند اصلاح و آزمایشی کند: تشویق و تسهیل تأمین منابع مسئولیت پذیری که موجب توانمندسازی کارگران و کشاورزان ، حمایت از نیروی کار و حقوق بشر و جذب مارک های جهانی می شود که به دنبال فرصت هایی برای اصلاح هستند ازبکستان

مارک ها می خواهند از کشورهایی با جوامع مدنی مستقل و قوی استفاده کنند که می توانند زمینه را برای نظارت و اجرای دقیق استانداردهای زنجیره تأمین فراهم کنند. روند اصلاحات ازبکستان خصوصی سازی و اجرای را بدون تقویت همزمان توسعه بازیگران مدنی ، مانند سازمان های غیردولتی (سازمان های غیر دولتی) و سازمان های مستقل کار ، در اولویت قرار داده است که این امر باعث افزایش شفافیت و پاسخگویی در مورد اصلاحات کار و حمایت از حقوق می شود. کد جدید منتظر مدتها در مورد NGO ها هنوز نهایی نشده است. مقامات ازبکستان همچنان از طریق الزامات سنگین ثبت نام و رد مکرر درخواست های ثبت نام به دلایل جعلی ، آزادی های مدنی را به طور خودسرانه محدود می کنند و از ثبت NGO های مستقل ، از جمله سازمان هایی که حقوق کار را نظارت می کنند ، جلوگیری می کنند. کشاورزان و کارگران مزرعه اتحادیه ها یا تشکل های مستقلی ندارند که منافع آنها را نشان دهد و بتواند به آنها امکان داد و ستد جمعی را انجام دهد یا از آنها در برابر انتقام جویی محافظت کند. برخی از کارمندان خوشه به دلیل صحبت در مورد مشکلات یا درخواست شرایط بهتر کار با تلافی ، از جمله تهدید ، ارعاب و از دست دادن شغل مواجه شده اند.

کمپین پنبه ضروری می داند که دولت ازبکستان در سال جاری برای بازنگری در قانون NGO و اجازه ثبت سازمانهای غیردولتی مستقل برای اینکه کشور از استانداردهای بین المللی حقوق بشر پیروی کند و انتظارات شرکای بین المللی کشور را درگیر کند ، بسیار ضروری است. از جمله مارک ها و سرمایه گذاران.

###
کمپین پنبه ائتلافی جهانی از حقوق بشر ، کار ، سرمایه گذار مسئول و سازمان های تجاری است که به ریشه کن کردن کار اجباری کودکان و تولیدات پنبه اختصاص دارد.

Author: admin