صندوق بین المللی پول مرکز توسعه ظرفیت منطقه ای را برای قفقاز ، آسیای میانه و مغولستان افتتاح کرد

صندوق بین المللی پول مرکز توسعه ظرفیت منطقه ای را برای قفقاز ، آسیای میانه و مغولستان افتتاح می کند

Tainynews – مرکز توسعه ظرفیت منطقه ای قفقاز ، آسیای میانه و مغولستان (CCAMTAC) جدیدترین مورد اضافه شده به شبکه جهانی صندوق بین المللی پول است که اکنون 17 مرکز توسعه ظرفیت منطقه ای دارد. پس از امضای نامه تفاهم نامه بین اربولات دوسایف ، رئیس بانک ملی قزاقستان و کریستالینا جورجیوا ، مدیر عامل صندوق بین المللی پول در 14 دسامبر سال 2020 ، جلسه افتتاحیه کمیته راهبری CCAMTAC در 28 ژانویه تشکیل شد و از آغاز به کار مرکز تأیید کرد 1 فوریه 2021 ، و همچنین یک برنامه کاری برای چند ماه اول فعالیت آن.

بر اساس ارزیابی جامع از اولویت های توسعه ظرفیت کشورهای عضو ، CCAMTAC میزبان هفت مشاور بلند مدت خواهد بود که در زمینه های زیر تمرکز دارند:

· تحلیل اقتصاد کلان: چارچوب های اقتصاد کلان برای برنامه نویسی مالی ، پیش بینی و تحلیل سیاست ها.

· سیاست مالی: مدیریت مالی عمومی ، مسائل کلان مالی ، مدیریت درآمد.

· بخش پولی و مالی: عملیات بانک مرکزی و تنظیم و نظارت مالی.

· آمار اقتصاد کلان: حساب های ملی ، قیمت ها و آمار دولت و دارایی و بدهی.

این مرکز همکاری نزدیکی با ستاد صندوق بین المللی پول و مراکز آموزشی منطقه ای ، به ویژه انستیتوی مشترک وین (JVI) ، موسسه آموزش سنگاپور (STI) و مرکز توسعه ظرفیت چین و صندوق بین المللی پول (CICDC) برای به حداکثر رساندن هم افزایی بین آموزش ، فنی عملی کمک و تبادل همتا.

قزاقستان ، کشور میزبان ، همراه با سایر کشورهای عضو ، شرکای توسعه و صندوق بین المللی پول یکی از مشارکت کنندگان عمده در CCAMTAC است. سوئیس ، کره ، لهستان و بانک توسعه آسیا اولین شرکای توسعه ای هستند که مشارکت دارند و به زودی کمک های اضافی به بودجه پنج ساله این مرکز ارائه می شود

Author: admin