میلیاردر علیجان ابراهیموف در Tokmok به خاک سپرده شد

میلیاردر علیجان ابراهیموف در Tokmok به خاک سپرده شد

Tainynews – علیجان ابراهیموف ، الیگارشی قزاقستان ، در تاریخ 4 فوریه در شهر زادگاه خود توکموک ، قرقیزستان به خاک سپرده شد.

علیجان ابراهیموف بر اثر ویروس کرونا در بلژیک درگذشت. وی در قزاقستان به ویروس کرونا ویروس مبتلا شد. پس از وخامت حال وی ، برای مداوا به بلژیک عزیمت کرد.

در مراسم تشییع جنازه امروز فرماندار منطقه چوی میربک میاروف تسلیت گفت. نماینده وزارت صنعت و توسعه زیرساخت های قزاقستان به نمایندگی از نخست وزیر اول قزاقستان نورسلطان نظربائف ، رئیس جمهور كاسم-جامارت توكایف ، رئیس پارلمان نورلان نیگماتولین تسلیت گفت.

شرکای تجاری و دوستان پاتوخ چودیف و الکساندر مشکویچ در مورد دوستی خود با آلیجان ابرابیموف صحبت کردند. آنها نتوانستند با غم و اندوه کنار بیایند و اشک ریختند.

نماز تشییع اقامه شد و سپس مردان به سمت قبرستان رفتند.

آلیجان ابراهیموف در 5 ژوئن 1993 در فرغانه ، ازبکستان متولد شد. سپس به توكموك قرقیزستان نقل مکان كرد.

علیجان ابراهیموف عضوی از یک حلقه معروف الیگارشی در قزاقستان بود که به “سه گانه” معروف بود. “سه گانه” شامل ابراهیموف و شرکای تجاری او ، الکساندر مشکویچ و پاتوخ چودیف ، فعال در معدن ، نفت و گاز ، بخش های بانکی در قزاقستان بود.

ابراهیموف در لیست میلیاردرهای جهانی فوربس در رتبه 382 قرار گرفت.

ابراهیموف با شرکای خود چودیف و مشکویچ سهامدار عمده سهام شرکت ملی منابع اوراسیا (ENRC) بود. با استقرار در لندن ، ENRC تعدادی از دارایی های فلزات را در قزاقستان و آفریقا اداره می کند ، که عملیات استخراج معادن زیادی را در اروپای شرقی و آفریقا انجام داده است.

ENRC در دسامبر 2007 در بورس اوراق بهادار لندن به بازار عرضه شد ، و در بازار پذیرش حدود 60.8 میلیارد پوند ارزش سرمایه داشت.

https://www.youtube.com/watch؟v=vqEPKqqLUeI

Author: admin