نخست وزیران ازبکستان و روسیه در آلماتی گفتگو می کنند

نخست وزیران ازبکستان و روسیه در آلماتی گفتگو می کنند

Tainynews به گزارش تاس ، میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه در دیدار با عبدالله آریپوف نخست وزیر ازبکستان در 4 فوریه در آلماتی گفت که روسیه در همکاری با ازبکستان در استفاده از واکسن های کرونا ویروس حساب می کند.

میشوستین گفت که وضعیت COVID-19 همچنان ناخوشایند است ، اما کشورها در پاسخ به بیماری همه گیر ویروس کرونا همکاری می کنند. میشوستین گفت: “راه واقعی برای برون رفت از شرایط با واکسیناسیون گسترده جمعیت ، استفاده از واکسن های موثر و ایمن مرتبط خواهد بود. روسیه در این زمینه با ازبکستان همکاری می کند.”

نخست وزیر میشوستین ابراز امیدواری کرد که دولت های روسیه و ازبکستان تمام تلاش خود را برای افزایش تجارت دوجانبه به 10 میلیارد دلار انجام دهند.

“علیرغم بیماری همه گیر ویروس کرونا ، تجارت دو جانبه در 11 ماه سال 2020 نسبت به سال 2019 17 درصد رشد کرد و به 5.3 میلیارد دلار نزدیک شد. روسای جمهور ما هدف آن را افزایش 10 میلیارد دلاری قرار دادند. امیدوارم که همه تلاش های خود را برای تقویت تجارت دوجانبه انجام دهیم ، “میخائیل میشوستین به عبدالله آریپوف گفت.

میشوستین گفت: روسیه شریک تجاری برجسته ازبکستان است.

نخست وزیران در آستانه نشست شورای بین دولتی اوراسیا که امروز برگزار می شود ، دیدار کردند. این شورا جنبه های مختلف ادغام و عملکرد بازار داخلی اتحادیه اقتصادی اوراسیا را مورد بحث قرار خواهد داد.

Author: admin