یونیسف تجهیزات زنجیره ای سرد را برای واکسن ها به ازبکستان تحویل می دهد

یونیسف تجهیزات زنجیره سرد برای واکسن ها را به ازبکستان تحویل می دهد

Tainynews – یونیسف در اقدامی جسورانه برای حمایت از تلاشهای خود برای زنده ماندن کودک از طریق سیستم های واکسیناسیون قوی در ازبکستان ، چندین میلیون تجهیزات زنجیره سرد را به وزارت بهداشت در منطقه آککورگان در منطقه تاشکند تحویل داده است.

این تسهیلات جدید باعث بهبود مدیریت کارآمد واکسن در منطقه خواهد شد. این تجهیزات شامل یخچال و فریزر برای واکسن است. دستگاه های کنترل دما ، جعبه های سرد ، حامل های واکسن و سایر تجهیزات حمایتی.

در انبار واکسن حدود 3000 لیتر واکسن برای واکسیناسیون 9000 کودک زیر 1 سال ذخیره شده است. اتاق های سرد در این مرکز تهیه و نصب شده اند تا واکسن ها را با دمای 8-2 درجه سانتیگراد ایمن نگه دارند. ظرفیت کلی این انبار امکان دسترسی سریع و حمل سریع واکسن ها را به تعداد بزرگتر از کودکان زیر 5 سال که در مناطق همسایه زندگی می کنند ، می دهد.

جفری ایژومبا ، معاون نماینده یونیسف در ازبکستان ، تجهیزات را به دکتر خلمات نوربویف ، معاون اول رئیس بهداشت و خدمات بهداشت عمومی و بهداشت عمومی جمهوری ازبکستان تحویل داد.

جفری ایجومبا گفت: “یک شبکه زیرساختی زنجیره ای موثر کلیدی در تلاش ما برای اطمینان از دسترسی عادلانه واکسن ها و ایمن سازی برای هر کودک است ، زیرا این امر باعث می شود که واکسن ها در مسیر تولید کننده به هر کودک ایمن باشند.” وی افزود: “من معتقدم كه دولت منابع مالی و انسانی كافی را برای نگهداری صحیح تجهیزات تهیه شده به طور منظم اختصاص خواهد داد ، بنابراین برای مدت طولانی خدمت خواهد كرد.”

از سال 2017 ، یونیسف از ساخت 21 انبار واکسن در سراسر ازبکستان حمایت کرده است. در حال حاضر 16 انبار واکسن با حجمی از 10 تا 40 متر مکعب مجهز به تجهیزات مدرن مانند سیستم حریق ضد حریق و سیستم هشدار امنیتی ، سیستم بارگیری و تخلیه ، یخچال و فریزر ، فریزر ، دستگاه های کنترل دما ، جعبه های سرد ، ژنراتور. یونیسف همچنین لباس های محافظتی را برای کارمندان فراهم می کند. 5 انبار دیگر در اوایل سال 2021 راه اندازی می شود.

یونیسف همچنین از آموزش کارکنان ، ارائه رهنمودها و دستورالعمل های لازم در مورد نحوه اجرای تاسیسات ، کامیون های یخچال دار ، حامل واکسن و جعبه های سرد پشتیبانی می کند.

Author: admin