بنا بر گزارش ها ، سفارت جدید آمریكا در عشق آباد به دلیل نقض مفهوم خط قرمز تخریب شد

بنا بر گزارش ها ، سفارت جدید آمریكا به دلیل نقض مفهوم خط قرمز در عشق آباد تخریب شده است

Tainynews – ساخت ساختمان سفارت آمریكا در عشق آباد متوقف شد و گزارش شد كه از آنجا كه در محلی كه خط قرمز شهر را نقض می كند احداث شده است ، تخریب شد ، این الزام است كه ساختمانها باید برای رسیدن به همسویی زیبایی از مسافت مشخصی از جاده عقب نشینی كنند ، turkmen.news گزارش شده

یک قرارداد 196 میلیون دلاری برای ساخت ساختمان جدید سفارت در عشق آباد در سال 2014 به ساخت و ساز Caddell اعطا شد. ساخت و ساز در ابتدا قرار بود در ژوئیه 2018 به پایان برسد.

دولت ترکمنستان مفهومی “خط قرمز” را تحمیل می کند که برای اطمینان از یک هم ترازی زیبایی ، ساختمان های ساخته شده در عشق آباد را باید با فاصله معینی از جاده عقب براند.

در ژوئیه 2016 ، دولت ترکمنستان ساخت ساختمان اداری جدید را متوقف کرد ، زیرا پس از هزینه تقریبی 26 میلیون دلار برای ساخت تأسیسات ، این ساختمان در محلی در حال نقض خط قرمز شهر بود.

علاوه بر این ، ساخت و ساز Caddell موفق به دریافت مجوزهای لازم ساخت و ساز از دولت ترکمنستان قبل از شروع ساخت و ساز نشد.

وزارت ایالات متحده بارها تلاش کرده است تا دولت ترکمنستان را متقاعد کند تا تصمیم خود را لغو کند و اجازه دهد ساختمان سفارت در محل فعلی خود ادامه یابد. با این حال ، همه درخواست ها و گزینه های پیشنهادی توسط دولت ترکمنستان رد شده بود. این تلاش ها حداقل شامل هفت جلسه سطح عالی بین مقامات ارشد و مقامات ترکمنستان بوده است که با سفر هیئت ارشد وزارت در آگوست 2016 آغاز می شود.

در آن جلسه ، دولت ترکمنستان تخریب بخشی از طبقه اول محوطه سفارت را به عنوان سازشی به جای تخریب کل ساختمان پیشنهاد داد. با این حال ، مقامات دپارتمان اعتقاد نداشتند که این گزینه جایگزین باشد. در جلسه آگوست 2016 و جلسات بعدی ، مقامات وزارتخانه همچنین پیشنهاد دادند که یک مخزن خاکی برای پنهان کردن برجستگی ساختمان از خط قرمز دولت ترکمنستان ایجاد شود. این پیشنهادات پذیرفته نشد.

در ژوئن 2019 ، سفیر تازه منصوب ایالات متحده با رئیس جمهور ترکمنستان ملاقات کرد و دوباره تلاش کرد راهی غیر از تخریب و بازسازی محوطه سفارت پیدا کند. در پاسخ ، رئیس جمهور ترکمنستان بار دیگر تأکید کرد که خط قرمز قانون ترکمنستان است و باید مورد حمایت قرار گیرد.

Author: admin