FAO 34 گلخانه را به مردم روستایی ازبکستان تحویل می دهد

Tainynews – FAO در مجموع 34 گلخانه به خانواده های روستایی ساکن در مناطق جنوب شرقی ازبکستان (مناطق بخارا و کاماشی) به عنوان بخشی از پاسخ اقتصادی – اقتصادی به بحران جهانی ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 اهدا کرد. FAO گفت ، گلخانه ها تغذیه و معیشت خانواده های آسیب پذیر را بهبود می بخشند.

باتیر ​​توگایف ، فرماندار منطقه کاماشی گفت: “خانواده های کم درآمد بر اساس شغل و وضعیت اجتماعی خود در حین قفل برای حمایت از فاو انتخاب شدند.” “با تشکر از پروژه فائو ، ما به ارائه فرصت های شغلی و افزایش معیشت مردم روستایی که در دورافتاده ترین مناطق زندگی می کنند و استانداردهای زندگی آنها را افزایش خواهیم داد.”

نصب صحیح گلخانه های جدید توسط کارشناسان فائو و نمایندگان ادارات منطقه نظارت می شد.

عزیز نوربکوف ، کارشناس FAO در زمینه مدیریت ریسک خشکسالی تأکید کرد: “اگر از گلخانه به طور م usedثر استفاده شود ، می توان سالانه حدود 10 تا 30 میلیون ثانیه (تقریباً 1000 تا 3000 دلار) درآمد داشت.” “اکنون مهمترین چیز اطمینان از کار مناسب در گلخانه ها است. بنابراین ، ما از همه ذی نفعان بازدید کردیم و در مورد کاشت محصولات گیاهی به آنها مشاوره دادیم. به عنوان مثال ، اکنون بهتر است پیاز سبز ، اسفناج ، شوید و گشنیز بکارید و پس از برداشت این مواد در ماه مارس ، زمان کاشت گوجه فرنگی ، خیار و فلفل دلمه ای فرا می رسد. “

در سال 2020 ، FAO برای حمایت از جمعیت روستایی در ازبکستان که در دوره قفل با مشکلات خاصی روبرو بودند ، 31 پمپ آب ، 10 تراکتور دو چرخ ، و همچنین 30 000 نهال سبزیجات و تقریبا 11 تن کود معدنی برای استفاده در بخارا اهدا کرد. و استانهای کشکادریا. همه اینها کمک بزرگی به خانوارهای روستایی در چنین دوره دشواری داشته است زیرا آنها نه تنها منابع جدید درآمد بلکه فرصت خودکفایی در تولید مواد غذایی را نیز دریافت کرده اند.

سانجار راخیموف ، کشاورز از بخارا گفت: “من از FAO برای این فرصت سپاسگزارم.” “با تشکر از نصب این گلخانه ، زمینه اشتغال من و خانواده ام فراهم شد. اکنون ما برنامه های زیادی داریم. “

وی به توصیه های تخصصی عمل کرد و سیر ، اسفناج ، شوید ، گشنیز ، تربچه و پیاز سبز کاشت. “ما قصد داریم اولین محصول را در اواسط ماه مارس برداشت کنیم. سپس ، با کسب سود ، ما خانواده را گسترش خواهیم داد ، گلخانه دیگری خواهیم ساخت »، راخیموف افزود.

این حمایت در چارچوب پروژه FAO CACILM-2 (مدیریت یکپارچه منابع طبیعی در سیستم های تولید کشاورزی کشاورزی مستعد از خشکسالی و نمک در آسیای مرکزی و ترکیه) ، با بودجه تسهیلات جهانی محیط زیست (GEF) و در سال همکاری با وزارت زراعت.

Author: admin