صندوق توسعه ابوظبی و ترکمنستان 3 تفاهم نامه را امضا کردند

صندوق توسعه ابوظبی و ترکمنستان 3 تفاهم نامه را امضا کردند

Tainynews – صندوق توسعه ابوظبی (ADFD) سه تفاهم نامه با دولت ترکمنستان با هدف تقویت همکاری های اقتصادی و توسعه از طریق سرمایه گذاری در بخش های حیاتی که به نفع اقتصاد هر دو کشور است ، امضا کرد.

اولین تفاهم نامه (تفاهم نامه) شامل ایجاد یک شرکت سرمایه گذاری در ترکمنستان با سرمایه هدف 370 میلیون AED (100 میلیون دلار آمریکا) است که به موجب آن فرصت های سرمایه گذاری و پروژه های توسعه برای ملاحظات ADFD ارائه می شود. در مرحله اولیه ، ADFD و ترکمنستان 58/7 میلیون دلار (16 میلیون دلار آمریکا) برای سرمایه گذاری در بخشهای حیاتی مانند انرژی ، کشاورزی ، گردشگری و صنعت کمک خواهند کرد. این مبلغ به طور مساوی توسط دو طرف تقسیم خواهد شد. بر اساس این توافق ، دولت ترکمنستان پیشنهادات پروژه را برای تأمین مالی به ADFD ارائه می دهد ، پس از آن صندوق تصمیم خود را براساس ارزیابی های امکان سنجی خود اتخاذ می کند.

تفاهم نامه دوم برای مطالعه امکان سرمایه گذاری در پروژه ایجاد مجتمع صنایع شیمیایی در ترکمنستان به مبلغ 642.7 میلیون AED (175 میلیون دلار) برای تولید پلی وینیل استات در نظر گرفته شده است.

توافق سوم امکان مطالعه فرصت های تأمین اعتبار پروژه های زیربنایی در بخشهای مختلف ، از جمله انرژی های تجدید پذیر و حمل و نقل هوایی را ایجاد می کند ، در نتیجه همکاری بین ADFD و ترکمنستان را تقویت می کند.

این توافق نامه ها توسط HE محمد سیف آل سویدی ، مدیرکل صندوق توسعه ابوظبی امضا شد. و رحیمبردی جپباروف ، رئیس هیئت مدیره بانک دولتی امور اقتصادی خارجی ترکمنستان ؛ در حضور بردییناز میاتیف ، معاون وزیر امور خارجه ترکمنستان ؛ احمد آل های الحاملی ، سفیر امارات در ترکمنستان ؛ سردارمامت جارجا یف ، سفیر ترکمنستان در امارات و چندین مقام دیگر از هر دو طرف.

وی گفت: “این تفاهم نامه نشان دهنده اشتیاق ADFD برای گسترش مشارکت های اقتصادی و سرمایه گذاری خود با دولت ترکمنستان است.” “آنها همچنین نشان دهنده یک جهش کوانتومی در همکاری اقتصادی بین امارات و ترکمنستان است”.

وی خاطرنشان کرد که رابطه دو دهه ای ADFD و ترکمنستان بر اساس اعتماد و احترام متقابل شکل گرفت. “این صندوق حدود 20 سال است که به عنوان یک شریک استراتژیک ترکمنستان برای تحقق اهداف توسعه پایدار کار می کند. این تفاهم نامه ها از طریق سرمایه گذاری های قابل توجه به دستیابی به اولویت های توسعه هر دو طرف کمک خواهند کرد. “

HE Jepbarov امارات را به خاطر نقش سازنده ای که از طریق ADFD در تأمین اعتبار پروژه های زیرساختی در کشورهای در حال توسعه ایفا کرده ستایش کرده است. وی خاطرنشان کرد که تفاهم نامه ها روابط دوجانبه را تقویت می کند. وی گفت: “آنها فرصت های اقتصادی جدیدی را برای ما ایجاد خواهند كرد ، كه به ما در پیشبرد رشد اقتصاد دو كشور كمك می كند.”

صندوق ابوظبی می خواهد با تأمین مالی پروژه های توسعه ، مشارکت راهبردی را با کشورهای مختلف ایجاد کند و به اقتصاد آنها کمک کند.

صندوق ، که فعالیت خود را در ترکمنستان در سال 1999 آغاز کرد ، توانبخشی بیمارستان آرچمن و ایجاد یک بیمارستان ویژه در عشق آباد را با هزینه کل 182 میلیون استرالیا تأمین کرد. این پروژه ها به توسعه کلی بخش بهداشت کشور کمک کردند.

Author: admin