ایالات متحده برای تأیید نتایج خود از پذیرش یافته های WHO در مورد COVID-19 در چین خودداری می کند

ایالات متحده برای تأیید نتایج خود از پذیرش یافته های WHO در مورد COVID-19 در چین خودداری می کند

Tainynews – پس از اینکه سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد هیچ شواهدی از گردش ویروس کرونا در هیچ گونه جانوری در چین وجود ندارد ، ایالات متحده از پذیرفتن آخرین یافته های نهاد بهداشت جهانی امتناع ورزیده و گفته است که با استفاده از اطلاعات شخصی خود نتایج را به طور مستقل بررسی خواهد کرد.

“ما دوباره منتظریم که گزارش را ببینیم ، داده های اساسی را ببینیم ، و از آنچه ممکن است در اختیار ما باشد بر اساس اطلاعات و تجزیه و تحلیل خود استفاده کنیم تا آنچه را WHO یافته است تأیید کنیم و به نتیجه گیری های خود برسیم.” ANI گزارش داد ، ند پرایس ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده ، در 9 فوریه گفت.

وی همچنین گفت: “بدیهی است که چینی ها ، حداقل تاکنون ، شفافیت مورد نیاز ما را ارائه نداده اند و به همان اندازه مهم ، جامعه جهانی نیز به آن احتیاج دارد تا بتوانیم از تکرار این نوع همه گیرها جلوگیری کنیم.”

در همین حال ، اظهارات توسط پیتر داشاک ، کارشناس سازمان بهداشت جهانی ، محکوم شد ، وی در پاسخ به این درخواست از مردم مبنی بر “اعتماد بیش از حد به اطلاعات ایالات متحده” نکرد. “در حال حاضر ، این. جو بایدن باید به سختی به چین نگاه کند. لطفاً زیاد به اینتل آمریکا اعتماد نکنید: به طور فزاینده ای از کار ترامپ خارج شده و از بسیاری جنبه ها صریحاً اشتباه است” ، گفت:

هفته ها پس از آنکه تیمی از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی تحقیقاتی را در مورد منشا COVID-19 در ووهان آغاز کردند ، نهاد بهداشت جهانی روز سه شنبه گفت که هیچ مدرکی از گردش ویروس کرونا در هیچ گونه جانوری در چین وجود ندارد.

پیتر بن امبارک ، رئیس مأموریت WHO در ووهان ، که در یک کنفرانس مطبوعاتی صحبت کرد ، چهار فرضیه در مورد چگونگی انتشار ویروس بیان کرد اما تکرار کرد که “فرضیه حادثه آزمایشگاهی به سختی می تواند معرفی ویروس به جمعیت انسانی را توضیح دهد”.

“مشخص کردن هر گونه جانوری به عنوان مخزن احتمالی این بیماری ممکن نبوده است ، و آنها نشان می دهد که در حال حاضر و همچنین در سال 2019 به نظر نمی رسد که ویروس در هر گونه جانوری در کشور وجود داشته باشد ،” او گفت.

وی همچنین گفت که “چهار فرضیه اصلی یا گروه فرضیه ها” در مورد چگونگی معرفی ویروس COVID-19 در بین انسانها شناسایی شده است. چهار فرضیه اصلی عبارتند از: سرریز مستقیم انسان و دام؛ معرفی از طریق گونه های میزبان واسطه زنجیره غذایی ، محصولات غذایی منجمد ، انتقال سطح ؛ اسپوتنیک به نقل از وی گفت که سرانجام ، یک حادثه مربوط به آزمایشگاه.

“یافته های اولیه ما نشان می دهد که معرفی از طریق یک گونه میزبان واسطه به احتمال زیاد راهی است که نیاز به مطالعات بیشتر و تحقیقات هدفمندتر دارد … یافته ها نشان می دهد که فرضیه حادثه آزمایشگاهی برای توضیح معرفی این ویروس به جمعیت انسانی تبدیل می شود. “

وی در مورد اینکه آیا ویروس از انستیتوی ویروس شناسی ووهان به بیرون نشت کرده است ، گفت: “ما همچنین به موسسه ویروس شناسی ووهان … آزمایشگاه و وضعیت آزمایشگاه نگاه کردیم و بسیار بعید بود که از چنین مکانی فرار کند ما همچنین می دانیم که حوادث آزمایشگاهی بسیار نادر است. “

Author: admin