بانک جهانی تأمین اعتبار اضافی 50.7 میلیون دلار برای واکنش اضطراری مغولستان COVID-19 را تأیید کرد

بانک جهانی تأمین اعتبار اضافی 50.7 میلیون دلار برای پاسخ اضطراری مغولستان COVID-19 را تأیید کرد

Tainynews – هیئت مدیره بانک جهانی اعتبار اضافی را به مبلغ 50.7 میلیون دلار برای پروژه واکنش اضطراری COVID-19 مغولستان و آمادگی سیستم بهداشت تأیید کرد تا دسترسی مقرون به صرفه و عادلانه به واکسن ها در کشور امکان پذیر شود.

بودجه در یک مرحله مهم در پاسخ دولت به COVID-19 تأیید شده است. مغولستان اقدامات مهمی را برای جلوگیری و مهار شیوع COVID-19 از ابتدای سال 2020 انجام داده است. علیرغم تعداد نسبتاً کم موارد در مغولستان ، خطرات گسترش بیشتر جامعه همچنان زیاد است. برای کاهش این خطر ، اقدامات پیشگیرانه بیشتر ، حمایت از بهبود سیستم بهداشتی و دسترسی به واکسن های COVID-19 بسیار مهم است.

برای حمایت از استراتژی دولت مغولستان برای واکسیناسیون حداقل 60 درصد از جمعیت خود ، بودجه اضافی به پرداخت هزینه خرید و استقرار واکسن های COVID-19 کمک می کند. با توجه به نیاز فوری به گسترش ظرفیت ایمن سازی ، از اقدامات جامع برای انتقال واکسن موثر ، مانند ارتقا up زنجیره سرد ، تدارکات ، برنامه های ملی و محلی ، فعالیت های اطلاعات عمومی و آموزش کارکنان پشتیبانی خواهد کرد.

آندره میخنف ، مدیر کشور بانک جهانی در مغولستان ، گفت: “دسترسی به واکسن های ایمن و موثر برای محافظت از زندگی و تسریع بهبود اقتصادی و اجتماعی در مغولستان بسیار مهم است. “این بودجه اضافی مصوب امروز دسترسی مقرون به صرفه و عادلانه به واکسن ها را فراهم می کند و نقشی اساسی در تقویت بیشتر سیستم بهداشتی در مغولستان بازی می کند.”

بانک جهانی بخشی از تلاش های چند جانبه مانند ACT-A و COVAX است و همکاری نزدیک با WHO و UNICEF که همچنان به عنوان یک نقش اساسی در حمایت از استقرار واکسن و ایجاد ظرفیت کارکنان مراقبت های بهداشتی بازی می کنند ، همکاری می کند.

پروژه پاسخگویی اضطراری و سیستم بهداشتی مغولستان COVID-19 که در آوریل 2020 تصویب شد ، از طریق تهیه تجهیزات پزشکی ضروری و تجهیزات محافظت شخصی برای سه بیمارستان عالی و همچنین بیمارستان های 21 استان و 9 کشور به تقویت آمادگی و توانایی تشخیص سیستم بهداشت کمک می کند. مناطق شهر اولان باتور.

Author: admin