پارلمان اتحادیه اروپا از مقامات قزاقستان خواست تا از استانداردهای بین المللی برای انتخابات پیروی کنند

پارلمان اتحادیه اروپا از مقامات قزاقستان خواست تا از استانداردهای بین المللی برای انتخابات پیروی کنند

Tainynews – روز پنجشنبه ، پارلمان اروپا سه قطعنامه را تصویب کرد که وضعیت حقوق بشر در اوگاندا ، رواندا و قزاقستان را ارزیابی می کند.

پارلمان اتحادیه اروپا از دولت قزاقستان می خواهد که مطابق با تعهدات بین المللی خود عمل کند و به حقوق بشر و آزادی های اساسی احترام بگذارد ، همانطور که در توافقنامه همکاری و پیشرفته آن با اتحادیه اروپا ذکر شده است.

اعضای پارلمان اروپا خاطرنشان کردند که انتخابات پارلمانی قزاقستان در 10 ژانویه سال جاری توسط سرویس اقدام خارجی اروپا “فرصتی از دست رفته” برای نشان دادن اجرای اصلاحات سیاسی از زمان انتخابات گذشته توصیف شد. آنها همچنین از دولت قزاقستان می خواهند که اتهامات سیاسی را کنار بگذارد و به انواع بازداشت های خودسرانه ، انتقام جویی و آزار و اذیت فعالان حقوق بشر ، سازمان های مذهبی ، سازمان های جامعه مدنی ، اتحادیه های صنفی ، روزنامه نگاران و جنبش های مخالف سیاسی پایان دهد.

در این متن آمده است ، در متن پارلمان از دولت قزاقستان خواسته شده است تا قانون جدید اجتماعات مسالمت آمیز را اصلاح کند تا بتواند آزادی آن را تضمین کند ، مردم باید بتوانند دیدگاه های سیاسی ، مذهبی و سایر عقاید خود را آزادانه ابراز کنند. اعضای پارلمان اروپا همچنین از مقامات این کشور می خواهند که فوراً کلیه زندانیان سیاسی را آزاد و احیا کنند.

این متن با 598 رأی موافق ، 43 رأی مخالف و 52 رأی ممتنع به تصویب رسید.

Author: admin