نخست وزیر مغولستان درخواست پشتیبانی ایالات متحده برای دسترسی به واکسن COVID-19 را دارد

نخست وزیر مغولستان درخواست پشتیبانی ایالات متحده برای دسترسی به واکسن COVID-19 را دارد

Tainynews – نخست وزیر مغولستان Luvsannamsrain Oyun-Erdene در 18 فوریه جلسه ای با سفیر ایالات متحده در مغولستان مایکل S.Klecheski برگزار کرد.

به گزارش مونتسام ، نخست وزیر در این دیدار از توسعه مشارکت استراتژیک بین مغولستان و ایالات متحده ابراز خرسندی کرد و بر تمایل خود برای بازگرداندن روابط دوجانبه به سطح جدید تأکید کرد.

علاوه بر این ، نخست وزیر اویون اردنه بر از سرگیری فعالیت آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) در مغولستان در سال 2020 و حمایت ایالات متحده از حذف مغولستان از گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به اصطلاح “تأکید کرد. لیست خاکستری “و همچنین آماده سازی موثر برای لازم الاجرا کردن قرارداد آب مغولستان توسط شرکت چالش هزاره ایالات متحده.

نخست وزیر وزیر پس از ارائه مختصرا در مورد اقدامات پاسخ مغولستان به بیماری همه گیر COVID-19 ، درخواستی را برای حمایت ایالات متحده از دسترسی به واکسن های COVID-19 Pfizer در چارچوب مرکز COVAX ارائه داد.

نخست وزیر اویون اردنه با اشاره به اینکه مغولستان متعهد شده است که توجه ویژه ای به توسعه بخش آموزش و پرورش داشته باشد و انگلیسی را به عنوان زبان دوم کشور قرار دهد ، بر فرصت های همکاری در این زمینه ها تأکید کرد.

به نوبه خود ، سفیر مایکل اس. کلاچسکی به انتصاب نخست وزیر تبریک گفت و تعهد دولت جدید ایالات متحده را برای توسعه مداوم مشارکت استراتژیک بین مغولستان و ایالات متحده تأیید کرد.

در این نشست همچنین به همکاری های دو جانبه فعال در زمینه های سیاسی ، اقتصادی ، دفاعی و در سطح منطقه ای و بین المللی پرداخت.

Author: admin