سازمان ملل از هند بخاطر ارائه 200000 واکسن COVID برای صلحبانان سازمان ملل تشکر می کند

Tainynews – ژنو دیلی گزارش داد ، سازمان ملل متحد با قدردانی از پاسخ هند به مبارزه با بیماری همه گیر covid-19 ، در تاریخ 20 فوریه از هند به دلیل ارائه 200000 دوز واکسن COVID برای نیروهای حافظ صلح سازمان ملل – تقریبا 95،000 سرباز در 12 مأموریت در سراسر جهان ، تشکر کرد.

به نقل از دبیرکل سازمان ملل ، آنتونیو گوترش ، در نامه ای به نماینده دائمی هند در سازمان ملل گفت: “هند رهبر تلاش های واکنش همه گیر بوده است. از تلاش ها برای تقویت تسهیلات COVAX برای اطمینان از دسترسی عادلانه به واکسن ها قدردانی می کنیم “.

گوترش همچنین از وزیر امور خارجه هند S Jaishankar بخاطر ارائه 200000 دوز واکسن COVID برای صلحبانان سازمان ملل تشکر کرد.

جیشانکار گفت: “با در نظر داشتن نیروهای حافظ صلح سازمان ملل که در چنین شرایط دشواری فعالیت می کنند ، هند 200000 دوز هدیه برای آنها اعلام می کند. سهم ما همچنین از صندوق اضطراری SAARC Covid-19 حمایت کرده است.”

25 کشور در سراسر جهان قبلا واکسن ساخت هند دریافت کرده اند و چهل و نه کشور دیگر در روزهای آینده از اروپا ، آمریکای لاتین و کارائیب تا آفریقا ، آسیای جنوب شرقی و جزایر اقیانوس آرام ، جایشانکار تأمین می شود. در بحث برجام گفت.

وی گفت: “كشورهای باگاواد گیتا” كار خود را همیشه با رفاه دیگران انجام دهید. “این روحیه ای است كه هند در آن به چالش كوید نزدیک می شود و شورای امنیت شورای امنیت را ترغیب می کند تا برای حل ابعاد مختلف آن به طور جمعی کار کند.

هند از هفته گذشته حدود 23 میلیون دوز واکسن ویروس کرونا به جامعه جهانی عرضه کرده است.

هند قصد دارد دوز واکسن را به عمان ، کشورهای CARICOM ، نیکاراگوئه ، ایالت های جزیره اقیانوس آرام اهدا کند.

دهلی نو قصد دارد 10 میلیون دوز واکسن به آفریقا و یک میلیون دوز به کارکنان بهداشتی سازمان ملل تحت تأسیسات COVAX GAVI (اتحاد جهانی برای واکسن ها و ایمن سازی) ارائه دهد.

هند انتشار واکسن ویروس کرونا ویروس ماموت را از 16 ژانویه آغاز کرد.

دولت هند برنامه ای را با نام CoWIN (کار اطلاعات واکسن کووید) برای نظارت بر کل روند واکسیناسیون معرفی کرده است. دو واکسن – Covaxin و Covishield – مجوز استفاده اضطراری (EAU) را پس از گذراندن ایمنی و ایمنی زایی تثبیت شده در یک فرآیند نظارتی کاملاً مشخص دریافت کرده اند و در حین واکسیناسیون تجویز می شوند.

Author: admin