دولت های ایالات متحده و قزاقستان 39 میلیون دلار برنامه انرژی منطقه ای را آغاز کردند

دولت های ایالات متحده و قزاقستان 39 میلیون دلار برنامه انرژی منطقه ای را آغاز کردند

Tainynews – دولت ایالات متحده از طریق آژانس توسعه بین المللی خود (USAID) ، با مشارکت وزارت انرژی قزاقستان ، یک برنامه جدید پنج ساله 39 میلیون دلاری انرژی “USAID Power Asia Central” را آغاز کرد. این برنامه به پنج کشور آسیای میانه – قزاقستان ، جمهوری قرقیزستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان – برای دستیابی به اولویت های ملی انرژی خود ، بهره مندی از مزایای اقتصادی حاصل از تجارت بین مرزی انرژی و بهبود امنیت انرژی از طریق اتصال منطقه ای بیشتر کمک خواهد کرد.

کایرات راخیموف ، معاون وزیر انرژی جمهوری قزاقستان ؛ و پیتر یانگ ، مسئول ماموریت منطقه ای USAID در آسیای میانه ، در این مراسم مجازی شرکت کردند.

در طی این رویداد ، پیتر یانگ اظهار داشت ، “ایالات متحده امسال 30 سال از روابط دیپلماتیک خود را با کشورهای آسیای میانه جشن می گیرد. ما مشتاقانه منتظر همکاری های قوی خود هستیم تا از طریق بهبود بخش انرژی ، منافع اقتصادی را برای مردم منطقه به ارمغان آوریم. “

آسیای میانه دارای منابع انرژی تجدیدپذیر فراوان ، فرصت های قابل توجهی برای بهره وری انرژی ، و تمایل و پایه قوی برای افزایش همکاری های انرژی منطقه ای است. از طریق این فعالیت ، USAID در حال ارائه خدمات فنی به دولت های ملی منطقه ، خدمات آب و برق و سایر سهامداران از جمله نهادهای بین المللی و سازمان های توسعه ، اپراتورهای سیستم ، سرمایه گذاران محلی و بین المللی و شرکت های انرژی است. USAID از اصلاحات ملی و منطقه ای در بازار انرژی ، تقویت بازار منطقه ای برق و ترویج پذیرش بیشتر فن آوری های انرژی پاک از منابع متداول و تجدید پذیر حمایت می کند.

در طول دهه گذشته ، USAID نقشی محوری در ایجاد بنیادی برای یک سیستم قدرت منطقه ای مبتنی بر بازار دارای مقرون به صرفه در کشورهای آسیای میانه ایفا کرده است. USAID همچنین چارچوب های نظارتی را تقویت کرده است تا امکان توسعه انرژی های تجدیدپذیر ، بهبود بهره وری انرژی ، دیجیتالی شدن بخش برق و تقویت امنیت سایبری را فراهم کند. فعالیت USAID در آسیای میانه با تعدادی از شرکای محلی و منطقه ای برای ایجاد ظرفیت محلی ، تسهیل همکاری و پشتیبانی از راه حل های مبتنی بر بازار از بخش خصوصی همکاری خواهد کرد.

Author: admin