فسیل Diplodocus مانند در ازبکستان اشاره دارد که آسیا یک مرکز دایناسور بود

فسیل Diplodocus مانند در ازبکستان اشاره دارد که آسیا یک مرکز دایناسور بود

Tainynews نیو ساینتیست گزارش داد – یک دایناسور شبه دیپلدوکوس اولین نوع در آسیا است که نشان می دهد این خشکی می تواند به دایناسورها برای رسیدن به مناطق دیگر کمک کند و این گروه از آنچه تصور می شد به طور گسترده ای در سراسر کره زمین توزیع شده است.

هانس-دیتر سوئز در م Smithسسه اسمیتسونیان در واشنگتن دی سی و همکار وی الکساندر آوریانوف در آکادمی علوم روسیه این دایناسور را از فسیل یافت شده در ازبکستان توصیف کردند. آنها نام این دایناسور را به نام Dzharatitanis kingi به نام منطقه Dhaharakuduk كه در آن پیدا شده است ، و همچنین به افتخار همكار فقید كریستوفر كینگ ، كه در كار مشاركت داشت ، نامگذاری كردند.

این جفت می گویند این یک sauropod است ، گروهی از دایناسورها که شامل Diplodocus و به طور خاص یک rebbachisaurid است ، به این معنی که فاقد برجستگی خاصی در مهره های خود است که در سایر sauropod ها دیده می شود. Rebbachisaurids قبلاً فقط در شمال آفریقا ، مناطقی از اروپا و آمریکا یافت شده بود.

مانند سایر sauropods ، Dzharatitanis گردنی بلند و باریک و سر نسبتاً کوچک با دم بسیار بلند داشت. از آنجایی که این جفت فقط مهره های حیوان را برای بررسی داشت ، تشخیص سن مرگ آن غیرممکن است و تخمین اینکه چه اندازه می تواند رشد کند دشوار است ، اما Sues معتقد است که ممکن است بین 15 تا 20 متر رسیده باشد. حدود 90 میلیون سال پیش در دوره کرتاسه زندگی می کرده است.

پاول بارت در موزه تاریخ طبیعی لندن می گوید: “ما دائما دایناسورهای جدیدی پیدا می کنیم ، اما این دایناسور خاص گروهی را نشان می دهد که قبلاً هیچ مدرکی در آسیای میانه پیدا نکرده ایم.” “بنابراین ، این امر بینش جدیدی در مورد توزیع گسترده این گروه خاص دایناسورها ارائه می دهد.”

“ما هنوز در تلاشیم نحوه توزیع حیوانات در دوره کرتاسه را جمع آوری کنیم زیرا اروپا در آن زمان اساساً یک سری جزایر بزرگ و کوچک بود و سپس شما دارای این نوع توده زمین عظیم آسیا در شرق هستید و متصل به آمریکای شمالی ، “می گوید سوئز. او می گوید آسیا ممکن است قطب مرکزی حرکت دایناسورها در سراسر کره زمین باشد.

Author: admin