ازبکستان تحقیقات روزنامه نگاران در مورد عقب نشینی مخفیانه ریاست جمهوری در کوه را رد کرد

ازبکستان تحقیقات روزنامه نگاران در مورد عقب نشینی مخفیانه ریاست جمهوری در کوه را رد کرد

Tainynews – خبرگزاری صدا و سیما گزارش داد ، شرکت دولتی ازبکستانی در مرکز تحقیقات رادیو آزادی در مورد یک تفریحگاه مخفی کوهستانی لوکس که گفته می شود برای رئیس جمهور شوکت میرضیایف ساخته شده است ، این گزارش را “بی اساس و غیر واقعی” رد کرده است.

تحقیقات تحت هدایت رادیو آزادی از طریق ازبکستان ، که در 23 فوریه منتشر شد ، پرده یک عمارت مجلل را که گفته می شود برای میرضیایف در پارک ملی محافظت شده اوگام-چتکال در حدود 100 کیلومتری شمال شرقی تاشکند ساخته شده بود ، برداشته است.

راه آهن ازبکستان ، یک شرکت گسترده دولتی است که ساخت این تفرجگاه کوهستانی را رهبری می کند ، در بیانیه ای که در تاریخ 24 فوریه در وب سایت خود منتشر شد ، گفت که رودخانه شووزوزوی در سال 2010 به “این شرکت برای حفظ اکوسیستم موجود” به این شرکت منتقل شد.

این شركت افزود كه طی 10 سال گذشته ، این شركت از بودجه خارج از بودجه 495 میلیارد دلار (43 میلیون دلار) برای توسعه زیرساخت ها و تسهیلات تفریحی در این پارک استفاده كرده است. این شرکت گفت علاوه بر مجموعه شووزوزوی ، سایر استراحتگاه های این منطقه 90،000 نفر را به کار می گیرند.

“در این استراحتگاه ها و آسایشگاه ها بر اساس قراردادها و ارجاعات با JSC” راه آهن ازبکستان “، همراه با کارگران راه آهن ، دولت رئیس جمهوری ازبکستان ، کابینه وزیران ، وزارتخانه های مختلف ، وزارتخانه ها و ادارات دولتی ، همچنین سرمایه گذاران محلی ، اکوتوریسم و ​​گردشگری شدید ، ارتقا health بهداشت و خدمات توان بخشی به شرکا و گردشگران ارائه می شود “.

با این حال ، در این بیانیه چند س outstandingال برجسته درباره این پروژه مطرح نشد و آن را در محرمانه بودن قرار داد.

ساخت این محوطه که دارای بالشتک های فرود هلی کوپتر است و مشمول منطقه پرواز ممنوع است ، در سال 2017 آغاز شد و تا پایان سال 2018 به طور کامل پایان یافت.

مردم محلی می گویند مخزن جدیدی که در کنار محوطه ساخته شده است ، باعث اختلال در تأمین آب آنها شده ، خانواده های آنها را آواره و آسیب های زیست محیطی ایجاد کرده است.

تحقیقات صدا و سیما نشان داد که ساخت مخزن مجاور توسط شرکت متصل سیاسی در ساخت سد ساردوبا در شرق ازبکستان انجام شد که در سال 2020 ترکید و شش نفر را کشته و هزاران نفر را از خانه های خود مجبور کرد.

Author: admin