چین از میزبانی دهلی نو در اجلاس BRICS حمایت می کند. شی جین پینگ ممکن است از هند دیدار کند

چین از میزبانی دهلی نو در اجلاس BRICS حمایت می کند. شی جین پینگ ممکن است از هند دیدار کند

Tainynews – فایننشال پست گزارش داد ، پس از ماه ها تنش بین هند و چین به دلیل اختلاف در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) ، پکن گفته است که از ریاست هند در اجلاس BRICS در سال جاری پشتیبانی می کند.

هند ریاست اجلاس سالانه گروه BRICS (برزیل ، روسیه ، هند ، چین و آفریقای جنوبی) را بر عهده گرفته است.

شی جین پینگ رئیس جمهور چین ممکن است در اواخر سال جاری برای اجلاس سران از هند دیدار کند.

وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در مورد حضور احتمالی شی در اجلاس و اینکه آیا تنش مرزی بر همکاری چند جانبه آنها تأثیر می گذارد ، گفت که BRICS به یک گروه با نفوذ تبدیل شده است و پکن از تلاش های دهلی نو به عنوان میزبان حمایت می کند.

وانگ در یک کنفرانس مطبوعاتی منظم گفت: “چین اهمیت زیادی به مکانیسم BRICS می دهد.”

وانگ افزود: “طرف چینی در میزبانی از طرف هند حمایت می کند و مایل است با هند و دیگر کشورهای برجام در گسترش همکاری در زمینه اقتصاد ، سیاست و تبادلات بین مردم کار کند.”

این یک روز پس از آن صورت می گیرد که هر دو کشور “به طور مثبت ارزیابی کامل” پایان کار متلاشی کردن نیروهای خط مقدم در منطقه دریاچه پانگونگ و توافق برای ادامه ارتباطات خود و تلاش برای حل و فصل قابل قبول برای سایر مسائل در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) ) در بخش غربی.

بر اساس بیانیه مشترک هند و چین ، دو طرف در مورد سایر موضوعات موجود در LAC در بخش غربی تبادل نظر “صریح و عمیق” داشتند.

این مبادله در جریان دهمین جلسه سطح فرمانده سپاه چین و هند انجام شد.

این نشست روز شنبه در طرف چینی در نقطه دیدار مرزی مولدا / چوشول برگزار شد.

هند و چین به دلیل اقدامات ارتش چین از آوریل تا مه سال گذشته در امتداد LAC ایستاده اند و چندین دور مذاکرات نظامی و دیپلماتیک را انجام داده اند.

اندکی پس از درگیری 73 روزه بین نیروهای چینی و هندی در فلات دوکلام در سال 2017 ، نارندرا مودی نخست وزیر هند در اجلاس برجام به میزبانی خی حضور یافت. این جفت ارز متعاقباً در دو اجلاس غیر رسمی دیدار کرد و تلاش هایی برای کاهش تنش های دو جانبه و ساختن شیمی شخصی را نشان داد.

Author: admin