پارلمان هلند رفتار چین با اویغورها را “نسل کشی” اعلام کرد

پارلمان هلند رفتار چین با اویغورها را “نسل کشی” اعلام کرد

Tainynews – ژنو دیلی گزارش داد ، هلند به اولین کشور اروپایی تبدیل شده است که می گوید رفتار چینی ها با اقلیت اویغور “یک نسل کشی” است.

این طرح که غیر الزام آور است ، می تواند سایر پارلمان های اروپا را به پیشبرد اظهارات مشابه ترغیب کند.

این اقدام یک هفته پس از آن صورت گرفت که استف استف بلوک ، وزیر امور خارجه برکنار شده گفت که دولت هلند آماده نیست تا وضعیت در منطقه شمال غربی سین کیانگ را به عنوان یک نسل کشی اعلام کند. در عوض ، وی گفت ، وضعیت “نقض گسترده حقوق بشر علیه اویغورها” بود.

اما نمایندگان هلند خواستار پیشرفت بیشتر دولت بودند. سجورد سوجردسما ، نماینده حزب ائتلاف D66 ، حرکتی را اعلام کرد که اقدامات را به عنوان یک نسل کشی اعلام کرد. وی از دولت خواست تا از این الگو پیروی کند.

Sjoerdsma قبل از رای گیری گفت ، اردوگاه های بازداشت که تخمین زده می شود بیش از 1 میلیون اویغور و سایر اقلیت های مسلمان در آنجا محبوس شده اند ، آنقدر بزرگ است که می توانید آنها را از فضا ببینید ، “اردوگاه های بازداشت بزرگترین زندانیان جمعی اقلیت های قومی” از جنگ جهانی دوم. “

در 22 فوریه ، مجلس عوام کانادا با اکثریت قاطع رأی داد که رفتار چین با جمعیت اقلیت اویغور خود را به عنوان یک نسل کشی اعلام کرد. این حرکت – که از 266 به 0 رسید – توسط همه احزاب مخالف و تعداد کمی از قانون گذاران حزب حاکم لیبرال پشتیبانی شد.

در ایالات متحده ، دولت قبلی ترامپ تشخیص داد كه چین علیه اویغورهای مسلمان و سایر گروه های اقلیت قومی و مذهبی در سین کیانگ نسل كشی كرده است و گفت كه حزب كمونیست چین (ح.ک.چ) باید در مورد اقدامات خود علیه بشریت پاسخگو باشد.

کشورهای غربی به دلیل سرکوب مسلمانان اویغور با اعزام آنها به اردوگاه های بازداشت گسترده ، دخالت در فعالیت های مذهبی آنها و اعزام اعضای جامعه برای انجام نوعی آموزش مجدد یا تلقین به زور ، توسط کشورهای غربی متهم شده است.

به تازگی ، ژوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از چین خواسته است تا به “دسترسی معنی دار” ناظران حقوق مستقل به استان سین کیانگ برای سوbeاستفاده ها اجازه دهد.

بورل گفت: “من می خواهم درخواست اتحادیه اروپا از چین را برای پیروی از تعهدات خود در قانون ملی و بین المللی در مورد احترام و حمایت از حقوق بشر از جمله حقوق افراد متعلق به اقلیت ها در سین کیانگ ، تبت و مغولستان داخلی تکرار کنم.” .

Author: admin