مغولستان واکسیناسیون معلمان ، رانندگان وسایل نقلیه عمومی ، فروشندگان را از 15 مارس آغاز می کند

مغولستان واکسیناسیون معلمان ، رانندگان وسایل نقلیه عمومی ، فروشندگان را از 15 مارس آغاز می کند

Tainynews معاون نخست وزیر و رئیس کمیسیون اضطراری دولت (SEC) ، س.آمارسایخان گفت ، کمپین واکسیناسیون با مشارکت کارگران در بخشهای تجارت ، حمل و نقل عمومی و خدمات تاکسی و معلمان و کارکنان دبیرستان از 15 مارس انجام می شود ، گزارش مونتسام .

دولت مغولستان هدف خود را برای مشارکت کامل افراد بالغ در واکسیناسیون تا 1 ژوئیه اعلام کرده است. در این چارچوب ، کار ایمن سازی در 23 فوریه آغاز شد تا در دو مرحله سازماندهی شود.

“طبق این طرح ، یک میلیون شهروند بالغ که در شهر اولان باتور کار می کنند و زندگی می کنند ، یک مرکز شیوع بیماری ویروس کرونا است ، در مارس و آوریل واکسینه می شوند و شهروندان محلی که در منطقه سبز زندگی می کنند در ماه های مه و ژوئن ایمن سازی می شوند” معاون نخست وزیر گفت.

معاون نخست وزیر با تأکید بر تجربه کشور مبنی بر واکسینه کردن 1.5 میلیون جمعیت بزرگسال خود طی 10 روز از طریق کمپین واکسیناسیون سراسری هنگام انتشار ویروس H1N1 در سال 2009 ، تأکید کرد از تجهیزات ، زیرساخت ها و پرسنل لازم برای واکسیناسیون اطمینان حاصل شده است.

از زمان شروع واکسیناسیون ، 15 هزار کارگر بهداشت ، پلیس و مقامات مدیریت اورژانس اولین دوز واکسن COVID را دریافت کرده اند. براساس نظارت ، بیش از 40 درصد آنها علائمی مانند تب و سردرد پس از مصرف واکسن را نشان داده اند. این بدان معناست که واکسن در حد مجاز است تا در تلقیح برای جمعیت بیشتر مورد استفاده قرار گیرد که توسط محققان و محققان تأیید شده است. معاون نخست وزیر تأکید می کند ، بنابراین در حال آماده سازی برای سازماندهی واکسیناسیون در دامنه وسیع تر طبق برنامه است.

در وهله اول 40 هزار کارگر بخش تجارت و خدمات و 5000-7000 کارگر حمل و نقل عمومی و خدمات تاکسی واکسینه می شوند. علاوه بر این ، دولت و SEC در حال برنامه ریزی برای بازگشایی مدارس متوسطه و دبیرستان در پایتخت این کشور پس از ارزیابی از وضعیت هستند. بنابراین ، در حال آماده سازی است که معلمان و کارکنان دبیرستان در واکسیناسیون نیز تلقیح شود. 45 هزار کارمند در بخش آموزش و پرورش در شهر اولان باتور و 25 هزار کارمند در مناطق روستایی مشغول به کار هستند.

Author: admin