مغولستان ، صندوق بین المللی پول در مورد بهبود اقتصادی ، واکسیناسیون گفتگو کردند

مغولستان ، صندوق بین المللی پول در مورد بهبود اقتصادی ، واکسیناسیون گفتگو کردند

Tainynews – در 9 مارس ، نخست وزیر مغولستان Luvsannamsrai اویون اردنه با نماینده مقیم صندوق بین المللی پول (IMF) در مغولستان آقای سوک هیون یون دیدار کرد.

در این جلسه ، نخست وزیر تأکید کرد که امسال سی امین سالگرد عضویت مغولستان در صندوق بین المللی پول است و از حمایت بودجه ای خود از مغولستان و اقدام سریع درمورد درخواست کمک مالی فوری مغولستان تحت ابزار سریع مالی ، تشکر کرد.

وی همچنین اشاره کرد که در نتیجه تسهیلات صندوق تمدید صندوق بین المللی پول برای 2017 و 2020 اقتصاد مغولستان با کاهش کسری بودجه و ایجاد ثبات اقتصادی و ایجاد فضای کلان ، علائم مثبتی را نشان داد. پس از آن ، نخست وزیر اطلاعاتی در مورد برنامه جامع 10 تریلیون MNT دولت برای بهبود اقتصادی و حفاظت از سلامت و همچنین برنامه واکسیناسیون در دست اجرا ارائه داد.

از طرف خود ، نماینده مقیم صندوق بین المللی پول ابراز اطمینان کرد که اقدامات دولت در برابر بیماری همه گیر COVID-19 و 10 تریلیون تریلیون MNT به نتایج خوبی خواهد رسید و اشاره کرد که مغولستان یکی از کشورهایی است که با موفقیت تسهیلات صندوق تمدید شده را اجرا کرد و از لیست خارج شد. در یک دوره کوتاه مدت از “لیست خاکستری” گروه ویژه اقدام مالی (FATF).

آنها همچنین در مورد موضوعات متنوع سازی اقتصادی ، اصلاح بودجه ، تأمین واکسن تحت تسهیلات COVAX و کاهش فساد تبادل نظر کردند.

Author: admin