پروژه ADB در مغولستان 175 میلیون دلار بودجه از صندوق آب و هوای سبز تأمین می کند

پروژه ADB در مغولستان 175 میلیون بودجه از صندوق آب و هوای سبز تأمین می کند

Tainynews – صندوق آب و هوای سبز (GCF) 175 میلیون دلار اعتبار برای برنامه بانک توسعه آسیا (ADB) برای حمایت از تلاش های دولت مغولستان برای بهبود مدیریت مراتع و کاهش آسیب پذیری آب و هوا در اقتصاد روستایی خود تصویب کرده است.

بودجه GCF ، که متشکل از یک وام 130 میلیون دلاری با امتیاز فوق العاده و 45 میلیون دلار کمک مالی است ، 560 میلیون دلار برنامه سرمایه گذاری توسعه منطقه ای Aimags و Soums Green را تکمیل می کند.

این برنامه توسط ADB ، بانک سرمایه گذاری اروپا ، اتحادیه اروپا و بخش خصوصی تأمین می شود تا مدل تحول بخشی در توسعه سرزمین سبز و ارتباطات شهری و روستایی را فراهم کند ، جایی که اهداف (استان) و ارواح (زیر استان) به لنگرهای سبز تبدیل می شوند مشاغل کشاورزی که در مراتع مغولستان مدیریت ترسیب پایدار ، انعطاف پذیر و پر کربن را ترویج می کنند. این دومین بودجه GCF برای ADB در مغولستان است.

“ما از حمایت و حمایت مالی GCF بسیار سپاسگزاریم. همکاری ما با GCF تعهد قوی ADB در کاهش و تغییر شرایط آب و هوایی را تقویت می کند. “مدیر کل آسیای شرقی ADB برای جیمز لینچ گفت. “این برنامه با ایجاد تعادل در توسعه منطقه ای خود ، كاهش مهاجرت به اولان باتور و بازآفرینی منابع طبیعی برای ترسیب كربن بالا ، راه حل تلفیقی برای چالش های چند بعدی مغولستان معرفی می كند.”

این برنامه با حمایت از مدیریت بخش پایدار دام و تخریب مرتع معکوس ، توسعه سرزمینی کم کربن ، مقاوم در برابر آب و هوا و تنوع اقتصادی سبز را ارتقا خواهد داد. این همچنین زنجیره های ارزش تجارت کشاورزی محلی را برای پیوند دادن گله داری پایدار با توسعه تجاری کم کربن و مقاوم در برابر اقلیم تقویت می کند و از گروه های آسیب پذیر گله دار با توانمند سازی آنها در عملکرد مدیریت مرتع پایدار و ایجاد مشاغل سبز برای غلبه بر رکود اقتصادی مربوط به بیماری ویروس کرونا پشتیبانی می کند (کووید -19). این برنامه با تمرکز اولیه بر اهداف غربی مغولستان ، سازوکارهای سرمایه گذاری بخش خصوصی مالی را تأمین می کند که برای تکرارپذیری در سراسر کشور طراحی شده اند.

GCF بودجه را در بیست و هشتمین جلسه هیئت مدیره تصویب کرد. GCF ، مستقر در سونگدو ، جمهوری کره ، یک صندوق است که برای کمک به کشورهای در حال توسعه برای مقابله با چالش تغییرات آب و هوایی ایجاد شده است. GCF از سال 2015 تاکنون بودجه کل 648 میلیون دلار برای 11 پروژه ADB را تصویب کرده است.

ADB متعهد به دستیابی به یک آسیای مرفه ، فراگیر ، مقاوم و پایدار و پایدار است ، ضمن اینکه تلاش های خود را برای ریشه کن کردن فقر شدید ادامه می دهد. متعلق به 68 عضو است – 49 عضو از منطقه.

Author: admin