سنگر روابط ایالات متحده و هند در منطقه آزاد و آزاد هند و اقیانوس آرام: وزیر دفاع ایالات متحده

سنگر روابط ایالات متحده و هند در منطقه آزاد و آزاد هند و اقیانوس آرام: وزیر دفاع ایالات متحده

Tainynews لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده از 19 تا 21 مارس در یک سفر رسمی سه روزه به هند سفر کرد و با وزیر دفاع هند راجنات سینگ ، وزیر امور خارجه دکتر س. جایشانکار و مشاور امنیت ملی آجیت دووال گفتگو کرد ، .

این اولین سفر یک مقام ارشد دولت بایدن به هند است. آستین برای اولین بار در تور خارج از کشور سه کشور بود. وی پیش از سفر به هند از ژاپن و کره جنوبی بازدید کرد.

آستین نخست وزیر نارندرا مودی را خواستار شد و ابراز تمایل شدید آمریکا برای تقویت بیشتر مشارکت استراتژیک بین دو کشور برای صلح ، ثبات و رفاه در منطقه هند و اقیانوس آرام و فراتر از آن کرد.

وزیر آستین گفت که هند در میان تغییر پویایی های بین المللی امروز به عنوان یک شریک فزاینده مهم شناخته می شود ، و افزود که روابط بین واشنگتن و دهلی نو “دژ یک منطقه آزاد و باز هند و اقیانوس آرام” است.

“خوشحالم که گزارش می دهم که من و وزیر دفاع سینگ در مورد تعدادی از مسائل امنیتی مهم برای دو کشورمان بحث بسیار مثمر ثمر داشته ایم. و در راس برنامه من ، می خواستم پیام دولت بایدن-هریس را در مورد تعهد قوی ما به متحدان و شرکایمان منتقل کنم. به ویژه هند ، در میان تحرکات بین المللی امروز که به سرعت در حال تغییر است ، یک شریک فزاینده مهم است. “آستین ضمن بیان بیانیه مشترک همراه با راجنات سینگ ، وزیر دفاع هند گفت

آستین همچنین با تأیید حمایت واشنگتن از درخواست هند برای ایجاد یک منطقه آزاد ، آزاد و فراگیر هند و اقیانوسیه گفت: “در حالی که جهان با یک همه گیر جهانی روبرو است و یک چالش رو به رشد برای یک سیستم باز و پایدار بین المللی دارد ، روابط ایالات متحده و هند سنگر یک منطقه آزاد و آزاد هند و اقیانوس آرام. “

“نخست وزیر مودی اظهار داشت که هند به معنای” آزادی دریانوردی و پرواز بیش از حد ، تجارت قانونی بدون مانع و پایبندی به قوانین بین المللی است. “این تصدیق قاطع دیدگاه مشترک ما در مورد امنیت منطقه ای در هند و اقیانوس آرام است. و واضح است که اهمیت این مشارکت و تأثیر آن در نظم مبتنی بر قوانین بین المللی فقط در سالهای آینده رشد خواهد کرد. “

آستین همچنین گفت که او و سینگ در مورد فرصت های ارتقا the مشارکت دفاعی عمده ایالات متحده و هند بحث و گفتگو کردند که “اولویت دولت بایدن-هریس از طریق همکاری های امنیتی منطقه ای ، تعاملات نظامی به نظامی و تجارت دفاعی”.

“علاوه بر این ، ما در حال پیشبرد زمینه های جدید همکاری هستیم ، از جمله اشتراک اطلاعات ، همکاری تدارکات ، هوش مصنوعی. و همکاری در حوزه های جدید مانند فضا و فضای مجازی. “

“علیرغم فضای امنیتی چالش برانگیز امروز ، مشارکت بین ایالات متحده و هند – دو کشور بزرگ دموکراتیک جهان – همچنان پایدار و محکم است. و ما به دنبال هر فرصتی برای ایجاد این مشارکت بزرگ خواهیم بود. “

در همین حال ، راجنات سینگ گفت که مشتاقانه منتظر است مشارکت هند و ایالات متحده را به یکی از مشارکت های تعیین کننده قرن 21 تبدیل کند.

“اجلاس سران استرالیا ، هند ، ژاپن و ایالات متحده در چارچوب چهارگانه اخیر بر عزم ما برای حفظ منطقه آزاد ، باز و فراگیر هند و اقیانوس آرام تأکید کرد. ما در مورد نیاز به افزایش ظرفیت سازی برای رسیدگی به برخی از چالش های غیر سنتی مانند نشت نفت و بلایای محیطی ، قاچاق مواد مخدر ، صید غیرقانونی ، گزارش نشده ، غیرقانونی (IUU) و غیره بحث کردیم. “سینگ گفت.

راجنات سینگ افزود ، “هند متعهد است که همکاری دفاعی قوی ما با ایالات متحده را بیشتر تحکیم کند. من مشتاقانه منتظر همکاری نزدیک شما با یکدیگر هستم تا روابط هند و آمریکا را به یکی از مشارکت های تعیین کننده قرن 21 تبدیل کند. “

در 19 مارس ، آجیت دووال ، مشاور امنیت ملی و آستین در مورد زمینه های مورد علاقه متقابل ، مشارکت استراتژیک و همکاری در زمینه های مختلف امنیت و دفاع گفتگو کردند.

قانون گذاران برجسته آمریکایی از اولین سفر آستین به هند ، “شریک استراتژیک” ایالات متحده استقبال کرده اند زیرا آنها اهمیت روابط دو جانبه را که برای امنیت و ثبات در هند و اقیانوس آرام در میان تجاوزات چین بسیار مهم است ، برجسته کردند.

نمایندگان کنگره Filemon Vela ، نایب رئیس حزب دموکرات ، فرانک پالونه ، آنتونی براون و استفانی مورفی ، نماینده کنگره گفتند که “ایالات متحده طرفدار تقویت Quad ، یک معماری امنیتی است ، که برای محافظت از منافع ما در هند و اقیانوس آرام ضروری است. منطقه “. آنها همچنین گفتند که “مشارکت استراتژیک ایالات متحده و هند برای امنیت و ثبات منطقه بسیار مهم است. تقویت این رابطه فقط ما را در کنار هم آزاد و آزاد هندو اقیانوس آرام می کند. »

سفر وی به هند چند روز پس از آن صورت گرفت که رهبر ارشد گروه چهار نفره چهار نفره قول دادند همکاری های خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام گسترش دهند.

Author: admin