بانک انکشاف آسیایی وام 73 میلیون دلاری را برای بهبود پشتیبانی رفاه اجتماعی از افراد فقیر و آسیب پذیر در مغولستان تصویب کرد

بانک انکشاف آسیایی وام 73 میلیون دلاری را برای بهبود پشتیبانی رفاه اجتماعی از افراد فقیر و آسیب پذیر در مغولستان تصویب کرد

Tainynews – بانک توسعه آسیا (ADB) وام 73 میلیون دلاری را برای بهبود حمایت از رفاه اجتماعی از افراد فقیر و آسیب پذیر ، به ویژه زنان و کودکان ، برای کاهش تأثیرات اقتصادی اقتصادی بیماری کرونا ویروس (COVID-19) در مغولستان تصویب کرده است.

این پروژه به طور خاص برنامه پول کودک را گسترش می دهد ، که به همه کودکان 0 تا 17 ساله کمک های نقدی جهانی می دهد. بانک انکشاف آسیایی سهمی از افزایش واکنش پذیر به شوک در مزایای کمک هزینه کودک ماهانه تا ژوئن 2021 را تأمین خواهد کرد. این امر از شارژهای اولیه قبلی پشتیبانی شده تحت وام کمک اضطراری از آوریل تا سپتامبر 2020 ادامه خواهد یافت.

کارین شلزیگ ، متخصص اصلی بخش اجتماعی ADB ، گفت: “مغولستان اقدامات اولیه و قاطعی را برای جلوگیری از شیوع COVID-19 در سال 2020 انجام داد.” “با این حال ، در حالی که تأثیر مستقیم سلامتی در ابتدا محدود بود ، داده های اقتصادی و چندین ارزیابی سریع تأیید می کنند که نتایج اقتصادی-اقتصادی تلاش برای مهار ویروس قابل توجه بود و با اولین انتقال جامعه در نوامبر 2020 ، شرایط بدتر شد ، قفل شدن مجدد. “

در اوایل ماه مه 2020 ، تقریباً سه چهارم از کل خانوارهای مغولستان و 85 درصد از خانوارهای فقیر گزارش کردند که دچار نوعی شوک اقتصادی شده اند. تقریباً دو سوم (64٪) از کل خانوارها افزایش قیمت مواد غذایی را گزارش کردند ، در حالی که تقریباً سه چهارم (73٪) کارگران خود اشتغالی دچار افت درآمد شدند. حدود 70٪ از کشاورزان و خانوارهای گله دار کاهش درآمد را در مقایسه با سال قبل گزارش کردند.

این پروژه همچنین به تقویت برنامه ها و سیستم های رفاه اجتماعی در مغولستان کمک می کند تا بتواند بهتر پاسخگوی شوک ها و بحران های آینده باشد. بانک انکشاف آسیایی فعالیت هایی را برای به روزرسانی سیستم هدف یابی فقر و بانک اطلاعات یکپارچه خانوارها با داده های دقیق تر تأمین خواهد کرد تا بتواند بهتر به افراد نیازمند برسد.

ADB همچنین از دیجیتالی کردن برنامه های رفاه اجتماعی در سیستم “رفاه الکترونیکی” برای ساده سازی مزایا و ارائه خدمات پشتیبانی خواهد کرد و آزمون آزمایشی رویکرد فارغ التحصیلی را برای معرفی نوع ابتکاری برنامه حمایت اجتماعی که پول نقد ایجاد می کند ، اجرا و ارزیابی خواهد کرد. انتقال با یک مجموعه جامع معیشت ، شامل کردن مالی و مداخلات مربیگری.

این پروژه بخشی از بسته كلی و جامع پشتیبانی ADB برای كاهش تأثیر COVID-19 در مغولستان است. هزینه کل پروژه 259.64 میلیون است که شامل بودجه دولت 186.64 است. پیش بینی می شود که در سال 2023 تکمیل شود.

ADB متعهد به دستیابی به آسیای مرفه ، فراگیر ، مقاوم و پایدار و پایدار است ، ضمن اینکه تلاش های خود را برای ریشه کن کردن فقر شدید ادامه می دهد. متعلق به 68 عضو است – 49 عضو از منطقه.

Author: admin