IOM برای سهولت در تأثیر بیماری همه گیر COVID-19 بر کارگران مهاجر ، درخواست 7 فوری اضطراری را صادر کرد

IOM برای سهولت در تأثیر بیماری همه گیر COVID-19 بر کارگران مهاجر ، درخواست 7 فوری اضطراری را صادر کرد

Tainynews – سازمان بین المللی مهاجرت برای سهولت در تأثیر بیماری همه گیر COVID-19 بر اجتماعات مهاجران در شش کشور (قزاقستان ، قرقیزستان ، فدراسیون روسیه ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان) تا پایان سال 2020 درخواست تجدیدنظر فوری را برای 7 میلیون دلار آغاز کرد. .

بیش از 100 نفر در راه اندازی مجازی شرکت کردند ، نمایندگان اهدا کنندگان ، سفارتخانه ها ، کارشناسان مهاجرت و دولت ها به همراه کارمندان ارشد IOM در وین ، مسکو ، نور سلطان و سایر پایتخت های منطقه ای.

در سطح ، IOM برای پاسخ به بزرگترین بحران تحرک روزگار ما ، یک برنامه 499 میلیون دلاری آمادگی و پاسخگویی استراتژیک راه اندازی کرده است.

در یکی از مناطق پر تحرک جهان – جایی که میلیون ها نفر برای کار بین آسیای میانه و فدراسیون روسیه مهاجرت می کنند – بیش از 80 درصد از مهاجران که توسط IOM و شرکای آن مورد بررسی قرار گرفته اند از دست دادن یا کاهش درآمدشان خبر می دهند.

دایان اپشتین ، مدیر منطقه ای IOM در جنوب شرقی اروپا ، اروپای شرقی و آسیای میانه گفت: “ما از بحران های قبلی می دانیم که مهاجران با بی رحمانه ای از آنها با کاهش دستمزدشان یا تهدید به گزارش به مقامات ، مورد سوءاستفاده قرار می گیرند.” “برخی از آنها مجبور به ورود به اقتصاد سایه خواهند شد ، جایی که از آنها بیشتر مورد سوء استفاده قرار می گیرند و سلامت جسمی و روحی آنها را به خطر می اندازند.”

IOM در نظر دارد از دولت ها و جوامعی که در زمینه تأثیر اختلال در بازار کار و کاهش جابجایی به میزان قابل توجهی کاهش یافته اند ، پشتیبانی کند. زینال حاجیف ، هماهنگ كننده فرعی منطقه IOM در آسیای میانه ، هشدار داد: “تحقیقات اولیه ما نشان می دهد كه بیش از 90٪ از مهاجران كارگر قادر به ارسال وجه به خانه نخواهند بود.” آنها هیچ پس انداز ندارند و صنایعی که به آنها وابسته هستند ، مورد بحث قرار می گیرند. “

رئیس هیئت مدیره IOM برای فدراسیون روسیه ، عبدوستاتور اسوئو ، تأکید کرد: “این یک بحران آشکار و کنونی است.” “شصت درصد از مهاجران به ما گفتند که نمی توانند اجاره خود را بپردازند ، در حالی که بیش از 40٪ نمی توانند غذا بدهند. میلیون ها نفر در حال طاقت فرسایی هستند. ما می توانیم یک شبکه ایمنی ارائه دهیم اما اکنون زمان عمل اکنون است. “

Author: admin