مدیرعامل جدید EBRD برای آسیای مرکزی منصوب شد

مدیرعامل جدید EBRD برای آسیای مرکزی منصوب شد

Tainynews – Zsuzsanna Hargitai به عنوان مدیرعامل جدید آسیای میانه برای بانک بازسازی و توسعه اروپا (EBRD) منصوب شد.

وی در این نقش بر فعالیتهای بانک در قزاقستان ، جمهوری قرقیزستان ، مغولستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان نظارت خواهد کرد ، منطقه وسیع و متنوعی که EBRD از طریق تقریبا 890 پروژه تاکنون 16.5 میلیارد دلار آمریکا (13.7 میلیارد یورو) سرمایه گذاری کرده است.

خانم هارگیتای ، که در حال حاضر مدیر منطقه ای EBRD در منطقه بالکان غربی و رئیس صربستان است ، در نقش جدید خود مستقر خواهد بود و در اصل در نور سلطان ، پایتخت قزاقستان مستقر خواهد بود و انتظار می رود که در 17 مه 2021 سمت جدید خود را به عهده بگیرد. وی همچنین در دفتر مقیم بانک در تاشکند ، پایتخت ازبکستان کار خواهد کرد.

خانم Hargitai گفت: “من از این فرصت برای تقویت و تشدید بیشتر فعالیت های EBRD در این بخش مهم استراتژیک بسیار هیجان زده هستم. آسیای میانه این وعده ها را دارد و نقش آن در سالهای آینده بیشتر رشد می کند. از حمایت بخش خصوصی تا سبز شدن اقتصاد محلی ، از بستن شکاف زیرساخت ها ، از جمله دیجیتالی شدن ، تا ارتقا inc شمول اقتصادی ، EBRD سهم قابل توجهی برای مقابله با موفقیت چالش های پیش رو دارد. “

Zsuzsanna Hargitai که یک شهروند مجارستانی است ، فعالیت های EBRD را در تعدادی از کشورها مانند بوسنی هرزگوین ، مقدونیه شمالی ، مجارستان و کرواسی مدیریت کرده است. وی همچنین سمت های مدیریتی ارشد را در دفتر مرکزی بانک در لندن داشت ، قبل از اینکه مدیر منطقه ای بالکان غربی در سال 2018 شود ، جایی که او نظارت بر رکورد جدید سرمایه گذاری را بر عهده داشت.

خانم هارگیتای به عنوان مدیرعامل EBRD در آسیای میانه جانشین آندره کووسوک می شود که اوایل سال جاری به عنوان رئیس بانک سرمایه گذاری نوردیک منصوب شد.

Author: admin