وزارت امور خارجه ایالات متحده ، عقبگرد نگران کننده در تلاشهای دولت قرقیزستان برای دفاع از حقوق بشر را برجسته می کند

وزارت امور خارجه ایالات متحده ، عقبگرد نگران کننده در تلاشهای دولت قرقیزستان برای دفاع از حقوق بشر را برجسته می کند

بازداشت شرکت کنندگان در راهپیمایی زنان در 8 مارس 2020 پس از تحریک افراد ناشناس // AKIpress

Tainynews – وزارت امور خارجه ایالات متحده گزارش حقوق بشر جمهوری قرقیزستان در سال 2020 را منتشر کرد. سفارت ایالات متحده در بیشکک گفت که این سال گزارش ، عقبگرد نگران کننده در تلاش های دولت قرقیزستان برای دفاع از حقوق بشر را برجسته می کند.

مناطق مهم توجه عبارتند از:

– مرگ زندانی سیاسی برجسته عظیمژان عسكاروف ، علی رغم درخواست سازمان ملل برای آزادی وی ؛

– شکنجه ادعایی و استرداد متعاقب آن روزنامه نگار ازبکستانی ، علیرغم تعهدات عدم استرداد جمهوری قرقیزستان

– حملات بدون مجازات به جامعه مدنی توسط گروه های فوق ملی گرایانه ؛

– آزار و اذیت جامعه مدنی و رسانه ها توسط سرویس های امنیتی ؛

– عدم پاسخگویی در مورد گزارش شکنجه توسط سرویس های امنیتی.

دولت ایالات متحده از دولت قرقیزستان خواسته است تا حوادث مفصل در گزارش حقوق بشر را بررسی کند و اقدامات موثری را برای رفع این مشکلات انجام دهد.

سفیر ایالات متحده ، دونالد لو ، با اشاره به انتشار گزارش ، ابراز امیدواری کرد که دولت جدید برای تغییر روند منفی اقدام کند ، گفت: “وقت آن است که جمهوری قرقیزستان نشان دهد که چرا به عنوان دموکراتیک ترین کشور در مرکز شهرت یافته است. آسیا. ما به دنبال دولت جدید جپاروف هستیم تا جامعه مدنی ، نیروی انتظامی ، سازمان های حقوق بشر و دادگستری را گرد هم آورد تا تلاش های مضاعف برای محافظت از حقوق بشر و بازخواست متخلفان از حقوق بشر انجام دهد.

گزارش های حقوق بشر وزارت امور خارجه ایالات متحده وضعیت حقوق بشر و حقوق کارگران را در نزدیک به 200 کشور و سرزمین مستند می کند. این گزارشات توسط قوانین ایالات متحده الزامی است و توسط بازیگران مختلفی از جمله کنگره ایالات متحده ، قوه مجریه و قوه قضاییه به عنوان یک منبع واقعی برای تصمیم گیری در موارد مختلف از کمک به پناهندگی استفاده می شود.

Author: admin