USAID فعالیت جدید منطقه ای آب و محیط زیست را در ازبکستان آغاز کرد

USAID فعالیت جدید منطقه ای آب و محیط زیست را در ازبکستان آغاز کرد

Tainynews – آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده فعالیت پنج ساله جدید خود در زمینه آب و محیط زیست را در ازبکستان تحت عنوان “آب منطقه ای USAID و محیط آسیب پذیر” آغاز کرد. سفارت ایالات متحده در تاشکند گفت که این برنامه پنج کشور آسیای میانه و افغانستان را شامل می شود و همکاری منطقه ای را در زمینه مدیریت منابع مشترک آب در حوزه رودخانه های سیر دریا و آمو دریا تقویت می کند.

در سخنان آغازین ، سوزان فاین ، سرپرست دفتر نمایندگی USAID در ازبکستان ، تأکید کرد که مدیریت منابع آب همچنان یک چالش پیچیده در منطقه است. پنج کشور آسیای میانه و افغانستان در تلاشند تا منابع آب محدود خود را با رشد جمعیت و اقتصاد در برابر تغییرات مداوم آب و هوا متعادل کنند. “فعالیت جدید USAID فرصت های بیشتری برای تقویت همکاری های منطقه ای ، و ارتقا stability ثبات ، شکوفایی اقتصادی و اکوسیستم های سالم برای مردم آسیای میانه و افغانستان فراهم می کند. ما خوشحالیم که می بینیم دولت ازبکستان اهمیت توسعه پایدار را می داند و مشتاقانه منتظر همکاری با همتایان ازبکستانی و دیگر دولت های سراسر منطقه هستیم. “

نمایندگان وزارتخانه های منابع آب ، کشاورزی ، انرژی ، و کمیته دولتی زیست محیطی و حفاظت از محیط زیست ازبکستان ، سازمان های بین المللی ، جامعه مدنی ، م institutionsسسات دانشگاهی و تحقیقاتی در مراسم راه اندازی مجازی شرکت کردند. در طول این رویداد ، شرکت کنندگان در مورد چالش های ملی و منطقه ای در مورد مدیریت منابع مشترک آب از دیدگاه ارتباط انرژی آب و غذا بحث کردند و اطلاعات خود را در مراحل بعدی ارائه دادند.

Author: admin