اولین دسته واکسن های COVID-19 خریداری شده از چین وارد مغولستان می شود

اولین دسته واکسن های COVID-19 خریداری شده از چین وارد مغولستان می شود

Tainynews – شین هوا گزارش داد ، مغولستان روز جمعه اولین گروه واکسن COVID-19 را که به عنوان بخشی از تلاش ها برای جلوگیری از شیوع COVID-19 از چین خریداری کرده است ، دریافت کرد.

چای ونروی سفیر چین در مغولستان در مراسم تحویل 300000 دوز واکسن گفت که مغولستان یکی از اولین دریافت کنندگان واکسن COVID-19 از چین در چارچوب اهدا و خرید است. چای گفت ، این نشان می دهد چین و مغولستان به طور سنتی روابط دوستانه ای دارند که به یکدیگر کمک می کنند و مشکلات را پشت سر می گذارند.

وزیر امور خارجه مغولستان باتمونگ باتستسگ در این مراسم گفت: “از زمان شروع شیوع COVID-19 ، مغولستان و چین حمایت مادی و عاطفی از یکدیگر ارائه داده و با هم بر مشکلات فائق آمده اند.”

وی افزود: “واكسن م theثرترین راه برای مبارزه با بیماری همه گیر محسوب می شود. من می خواهم از سازمان های مربوطه دولت چین برای هماهنگی تهیه واكسن و اهدای واكسن صمیمانه سپاسگزارم.”

مغولستان یک برنامه واکسیناسیون COVID-19 را در 23 فوریه در سراسر کشور آغاز کرد و طبق گفته وزارت بهداشت این کشور تاکنون بیش از 323،600 نفر واکسینه شده اند.

این وزارتخانه گفت ، این کشور قصد دارد حداقل 60 درصد از 3.3 میلیون نفر خود را كه از چهار نوع واكسن COVID-19 استفاده می كنند ، واكسین كند و 20 درصد تحت COVAX ، یك ابتكار برای دسترسی عادلانه به واكسن های COVID-19 ، واكسین می شود.

در ماه فوریه ، مغولستان 300000 دوز واکسن اهدایی چین دریافت کرد.

Author: admin