پارک TURKSOY همراه با نمایشگاه بزرگداشت استقلال کشورهای ترک در هاتای ترکیه افتتاح شد

پارک TURKSOY همراه با نمایشگاه بزرگداشت استقلال کشورهای ترک در هاتای ترکیه افتتاح شد

Tainynews – دفتر مطبوعاتی TURKSOY گفت – یک پارک و تفرجگاه به نام TURKSOY در منطقه ارزین در هاتای با یک مراسم باشکوه افتتاح شد.

این مراسم با حضور دبیرکل TURKSOY ، دوسن کسین اف ، شهردار شهرداری کلان شهر هاتای ، همکار برگزار شد. پروفسور دکتر لوتفو ساواش ، بخشدار ارزین عثمان دمیر ، سفیر جمهوری آذربایجان در آنکارا مهندس هزار ابراهیم ، سفیر جمهوری قرقیزستان در آنکارا کوبانیچبک عمورالیایف ، سفیر ازبکستان در آنکارا ، علی آلیشر آگازمودجایف ، سفیر ترکمنستان به آنکارا ، ایشانکولی امانلیف ​​و وزیر مشاور سفارت قزاقستان در آنکارا ، اشات داودوف به همراه شهروندان. در مراسمی که هر یک از پرچم های جمهوری های ترکی یکی یکی برافراشته شد ، سرودهای ملی این کشور پخش شد.

در افتتاحیه این رویداد به سی امین سالگرد استقلال جمهوری های ترک که با حضور گسترده مخاطبان برگزار شد ، وحدت زبان و ایده ها و همچنین اهمیت همکاری متقابل در جهان ترک تأکید کردند.

سفیر جمهوری قرقیزستان H. E. Kubanychbek Omuraliyev که با قدردانی از استقبال گرم و مهمان نوازی که در هاتای تجربه کرده اظهار داشت که این اقدامات و ابتکارات مشترک به همکاری متقابل کشورها کمک می کند.

پس از سخنرانی های آغازین ، رژه گروه جنیساری از شهرداری کلان شهر هاتای برگزار شد که با راهپیمایی ها و سرودهای مختلف این مراسم را سرگرم کرد. این نمایش که شور و شوق زیادی را در بین تماشاگران جمع شده در پارک و اطراف آن ایجاد کرد بسیار مورد استقبال قرار گرفت و مورد تشویق شدید همه قرار گرفت.

نمایش گروه جنیسر با افتتاح پارک TURKSOY که با اقامه نماز افتتاح شد دنبال شد.

نوروز ، جشن مشترک جهان تورک نیز در این مراسم با جعل آهن و پرش از روی آتش ، که بخشی از این سنت است که به عنوان آغاز سال جدید و ورود بهار توسط مردم ترک جشن گرفته می شود ، ستایش شد.

در این روز که از نظر نمادین معنای مهمی برای جهان تورک داشت ، نهال درختان زیتون به عنوان یادبود آن روز کاشته شد. شهردار ساواش آرزوی خود را برای دوام روابط برادری ، همکاری و اتحاد بین کشورهای جهان ترک ابراز کرد و اولین نهال را به نهال ها داد.

پارک به نام TURKSOY که به وحدت ایده ها و اقدامات در جهان ترک کمک خواهد کرد ، امکانات مختلف اجاره را از جمله چمنزار ، مسیرهای پیاده روی و دویدن ، مکان های انتخابی و زمین های بازی برای کودکان به مردم هاتای ارائه می دهد. در ورودی این پارک نقش برجسته های نویسندگان مشهور جهان ترک مانند نظامی گنجوی ، مختار آوزوف ، چینگیس آیتماتوف ، علی شیر نوای ، یونس امر و مگتومگولی پیراگی دیده می شود.

Author: admin