WHO در حال حاضر پاسپورت واکسیناسیون را پس نمی گیرد

WHO در حال حاضر پاسپورت واکسیناسیون را پس نمی گیرد

Tainynews رویترز گزارش داد ، سازمان بهداشت جهانی به دلیل عدم اطمینان در مورد ممانعت از تلقیح از انتقال ویروس و همچنین نگرانی های مربوط به عدالت ، نیازی به گذرنامه واکسیناسیون برای سفر ندارد.

مارگارت هریس ، سخنگوی WHO گفت: “ما به عنوان WHO در این مرحله می گوییم که دوست نداریم گذرنامه واکسیناسیون را به عنوان شرط ورود یا خروج ببینیم زیرا در این مرحله مطمئن نیستیم که این واکسن مانع از انتقال می شود.”

وی در جلسه توجیهی اخبار سازمان ملل گفت: “همه آن سوالات دیگر وجود دارد ، جدا از مسئله تبعیض علیه افرادی که به یک دلیل قادر به واکسن زدن نیستند.”

هریس گفت که WHO اکنون انتظار دارد واکسن های COVID-19 چین را Sinopharm و Sinovac برای لیست احتمالی استفاده اضطراری در اواخر آوریل بررسی کند.

وی با اشاره به محرمانه بودن ، از ارائه اطلاعات بیشتر خودداری كرد و گفت: “این به سرعت انتظار ما نمی رود زیرا ما به داده های بیشتری احتیاج داریم.”

Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل WHO ماه گذشته از کشورهای دارای واکسن اضافی درخواست کرد 10 میلیون دوز فوری به مرکز COVAX که با اتحاد واکسن GAVI اداره می شود اهدا کنند. محدودیت های صادراتی توسط هند ، برنامه اشتراک واکسن را در تأمین نیازهای واکسن AstraZeneca که توسط م Instituteسسه سرم هند ساخته شده است ، کم کرد.

هریس گفت که هیچ به روزرسانی در مورد پیشروی هیچ کشوری ندارد و افزود: “ما به دنبال واکسن بیشتر هستیم.”

Author: admin