هند به عنوان قطب اصلی تولید واکسن ویروس کرونا در روسیه Sputnik-V شناخته می شود

Tainynews بیزینس امروز گزارش داد ، سومین واکسن ویروس کرونا برای استفاده در هند در میان موج کشنده دوم عفونت ها تأیید شده است.

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) ، صندوق ثروت حاکمیت روسیه اخیراً در بیانیه ای اعلام کرد که کنترل کننده اصلی دارو در هند ، واکسن ویروس کرونا ویروس کرونا برای استفاده محدود در هند ، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) را تأیید کرده است.

Sputnik V توسط موسسه تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروب شناسی گامالیا روسیه ساخته شده است ، سومین واکسن COVID-19 است که پس از واکسن Covishield و Covaxin توسط هند تایید شده است.

با این تصویب ، هند به شصتمین کشور تأیید واکسن Sputnik V تبدیل شده است.

تأیید واکسن یک نقطه عطف مهم است زیرا روسیه و هند در حال توسعه همکاری گسترده ای در زمینه آزمایشات بالینی Sputnik V در هند و تولید محلی آن هستند ، “Kirill Dmitriev ، مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه گفت.

دیمیتریف گفت که بیش از 850 میلیون دوز Sputnik V قرار است سالانه در هند تولید شود که برای واکسیناسیون بیش از 425 میلیون نفر در سراسر جهان کافی است. وی افزود که تولید در مقیاس بزرگتر با برنامه ریزی اولیه برای تولید 500 میلیون دوز تا ژوئیه 2021 آغاز می شود.

دیمیتریف افزود ، “هند یک قطب تولید واکسن است و شریک استراتژیک ما برای تولید Sputnik V. RDIF با تعدادی از شرکت های دارویی پیشرو هند برای تولید Sputnik V مشارکت ایجاد کرده است که هم واکسیناسیون جمعیت در هند و هم توزیع جهانی واکسن روسی. “

همکاری در مورد واکسن های Covid-19 همچنین در جلسه اخیر وزیر خارجه هند S Jaishankar و همتای روسی وی سرگئی لاوروف ، که اظهار داشت RDIF با شرکت های هندی قرارداد ساخت واکسن Sputnik V امضا کرده است ، مشخص شد. وی همکاری بیشتر برای پوشش تولید واکسن های هندی در روسیه را رد نکرد.

هند قطب اصلی تولید Sputnik V. خواهد بود. RDIF در سپتامبر سال 2020 با آزمایشگاه های آزمایشگاهی دکتر ردی در غول داروسازی مستقر در حیدرآباد برای انجام آزمایشات بالینی Sputnik V در هند پیوست. دکتر ردی تنها شریک صدور مجوز برای Sputnik V در هند است ، که تهیه واکسن Sputnik V را که از روسیه وارد می شود ، از ماه مه آغاز خواهد کرد.

RDIF برای تولید میلیون ها واکسن در سال با Gland Pharma ، Hetero Biopharma ، Panacea Biotec ، Stelis Biopharma ، Virchow Biotech پیمان هایی را امضا کرده است.

هند قصد دارد تا پایان ماه جولای 250 میلیون نفر را واکسینه کند. اما کارشناسان می گویند سرعت واکسیناسیون کند بوده و تا زمانی که درایو افزایش پیدا نکند ، هدف از دست می رود.

دولت هند تصمیم گرفت تا واکسنهایی را که از قبل در کشورهای دیگر استفاده می شوند ، تصویب اضطراری دهد. این سازمان گفت که این تصمیم “گسترش سبد واکسن برای مصارف خانگی و سرعت بخشیدن به سرعت واکسیناسیون” اتخاذ شده است.

این گزارش افزود: واكسنهایی كه توسط نهادهای نظارتی در ایالات متحده ، انگلیس ، اتحادیه اروپا و ژاپن مورد تأیید قرار گرفته اند ، سریعاً در هند تصویب می شوند. وزارت بهداشت افزود که 100 دریافت کننده اولیه این واکسن ها به مدت هفت روز قبل از مجاز شدن استفاده گسترده تر تحت نظارت قرار می گیرند.

این بدان معنی است که واکسن های ساخته شده توسط Pfizer و Moderna می توانند برای هندی ها در دسترس قرار بگیرند. با این حال ، دولت هنوز جزئیاتی ارائه نکرده است.

هند تاکنون بیش از 100 میلیون دوز واکسن تایید شده – Covishield و Covaxin داده است.

Author: admin