ایالات متحده و هند بار دیگر بر تعهد خود برای احیای دموکراسی در میانمار تأکید کردند

ایالات متحده و هند بار دیگر بر تعهد خود برای احیای دموکراسی در میانمار تأکید کردند

Tainynews – Sify.com گزارش داد ، وزیر امور خارجه ایالات متحده آنتونی بلینکن در 19 آوریل با وزیر امور خارجه هند S Jaishankar در مورد وضعیت میانمار صحبت کرد و هر دو رهبر بر تعهد مشترک خود به ارزشهای دموکراتیک و حمایت متقابل از احیای دموکراسی در میانمار تأکید کردند.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده در بیانیه ای گفت: “وزیر خارجه آنتونی جی بلینکن امروز با دکتر اس جیشانکار وزیر امور خارجه هند صحبت کرد تا بر اهمیت روابط آمریکا و هند و همکاری در زمینه مسائل امنیتی منطقه تأکید کند.

در بیانیه افزود: “بلینکن و جایشانکار بار دیگر بر تعهد مشترک خود به ارزشهای دموکراتیک و حمایت متقابل از احیای دموکراسی در برمه تأکید کردند.”

بر اساس انجمن کمک به زندانیان سیاسی (AAPP) از زمان کودتای 1 فوریه توسط ارتش میانمار ، 738 نفر کشته ، 3 هزار و 261 نفر بازداشت و 970 حکم بازداشت در جریان این اعتراضات صادر شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است كه وزیر امور خارجه آمریكا و وزیر امور خارجه هند با همكاری نزدیك و مكرر در حمایت از صلح و توسعه پایدار برای مردم افغانستان توافق كردند.

در بیانیه آمده است: “وزیر امور خارجه بلینکن و جایشانکار در مورد همکاری های ایالات متحده و هند در مورد تغییرات آب و هوایی ، COVID-19 و سایر چالش های جهانی گفتگو کردند و متعهد شدند که در رابطه نزدیک با این و سایر موضوعات مورد علاقه مشترک باشند.”

گفتگوی بلینکن و جایشانکار پس از آن صورت می گیرد که رئیس جمهور آمریكا اخیراً جو بایدن اعلام كرد كه تمام نیروهای آمریكایی تا 11 سپتامبر از افغانستان خارج می شوند.

Author: admin