وضعیت مرزی قرقیزستان و تاجیکستان: شهروند قرقیزستان از ناحیه چشم زخمی شد

وضعیت مرزی قرقیزستان و تاجیکستان: شهروند قرقیزستان از ناحیه چشم زخمی شد

Tainynews – اداره پلیس منطقه باتکن گزارش داد – شهروندان تاجیک در حوالی ساعت 5.45 صبح روز 29 آوریل به سمت واحد نظامی در روستای کوک تاش ، منطقه باتکن تیراندازی کردند.

ساکنان دهکده Maiskiy در تاجیکستان شروع به پرتاب سنگ به داخل ماشین در قسمت جاده اوش-ایسفانا کردند. اداره پلیس گفت که تحقیقات مقدماتی در مورد قتل عام آغاز شده است.

یک شهروند 30 ساله در روستای کوک تاش ، منطقه باتکن ، از ناحیه چشم آسیب دید. وی را به بیمارستان روستا منتقل کردند. تحقیقات مقدماتی درباره اقدام به قتل آغاز شد.

نیروهای پلیس برای محافظت از امنیت و نظم در روستای کوک تاش در حالت آماده باش هستند.

سرویس مرزی قرقیزستان پیشتر گفت که اوضاع در مرزهای قرقیزستان و تاجیکستان از حدود ساعت 4.40 صبح 29 آوریل پس از شروع سنگ اندازی شهروندان تاجیکی به شهروندان قرقیزستان و خانه های آنها ، تشدید شد. شهروندان تاجیکی به سمت اتومبیل های عبوری شهروندان قرقیزستان تیراندازی کردند.

درگیری مرزی در این بخش از مرزهای قرقیزستان و تاجیکستان پس از آن آغاز شد که شهروندان تاجیکی بیل مکانیکی و یک کامیون را برای برداشت سنگ ریزه از ساحل رودخانه آک سو در 28 آوریل آوردند. سپس شهروندان تاجیکی دوربین های مدار بسته را روی قطب انتقال برق نصب کردند خط در روستای کوک تاش. طرف تاجیکی از تجزیه دوربین خودداری کرد. مردم هر دو کشور سپس شروع به پرتاب سنگ به یکدیگر کردند.

Author: admin