تیراندازی در مرزهای قرقیزستان و تاجیکستان که هنوز در جریان است ، 11 نفر زخمی گزارش شده است

Tainynews خبرنگار تورموش از منطقه درگیری مرزی گزارش می دهد – اوضاع در محله جاکا-اوروک (تورت کوچو) در منطقه باتکن همچنان متشنج است.

تیراندازی و پرتاب سنگ در منطقه Golovnoy گزارش شده است. اهالی در حال ارسال فیلم از محل حادثه هستند. آنها فرض می کنند که تیرها از خمپاره شلیک می شود.

از ساعت 5:30 بعد از ظهر ، خبرنگار ما از صحنه گفت كه هنوز تیراندازی شنیده می شود. گزارش ها حاکی است که 11 نفر زخمی شده اند و هنوز مشخص نیست که آیا این افراد منجر به کشته شده اند.

اهالی روستا گفتند که آنها زخمی ها را از منطقه گلوله باران بردند.

طبق برخی گزارش ها ، در نزدیکی روستاهای سمرقندك و كارا-باك تیراندازی شد.

روستاییان در حال ارسال فیلم از منطقه درگیری هستند.

سرویس مرزی دولت کمیته امنیت ملی قرقیزستان گفت که اوضاع در منطقه Golovnoy در منطقه Batken در 29 آوریل تشدید شد. “طرف تاجیکی عمدا درگیری در مرزهای قرقیزستان و تاجیکستان را برانگیخت و همچنان وضعیت را تشدید می کند. در بیانیه آمده است که آتش بین واحدهای نظامی طرفین آغاز شده است. بر اساس اطلاعات اولیه ، طرف تاجیکی خمپاره هایی را بسیج کرده است.

در روستای کوک تاش اوضاع نسبتاً پایدار است. معاون فرماندار منطقه باتکن و رئیس نیروهای مرزی در حال مذاکره با طرف تاجیکی هستند.

بخش جاکا – اوروک جاده اوش – باتکن – ایسفانا هنوز بسته است.

روستاییان محلی طرف تاجیک را مسئول تحریکات می دانند.

ساکنان قرقیزستان جاده منتهی به محاصره وروخ را بستند.

خبرنگار تورموش از منطقه درگیری گزارش می دهد که جاده آکسای – وروخ بسته است.

ساکنان گفتند که آنها از ساعت 1 بعدازظهر جاده را بسته اند. پس از آنکه ساکنان دهکده تاجیک در جاده Jak-Oruk (Tort-Kocho) بزرگراه Osh-Batken-Isfana مسدود کردند.

گزارش شده است که شهروندان تاجیک از صبح زود 29 آوریل با سنگ به شهروندان قرقیزستان و خانه هایشان حمله کردند. آنها همچنین در اتومبیل های جاده ایسفانا-اوش متعلق به شهروندان قرقیزستان سنگ پرتاب کردند. امروز آتش توسط شهروندان تاجیکی به داخل واحد نظامی در روستای کوک تاش باز شد.

در ارتباط با اوضاع در مرزها گروه های وظیفه ای تاسیس شدند و وضعیت اضطراری در 3 شهرداری روستایی آک سای ، آک تاتیر و سمرقندک اعلام شد.

ساکنان روستاهای مرزی در حال تخلیه هستند.

در نتیجه درگیری ، چهار شهروند قرقیزستان زخمی شدند که شامل 3 نفر در اثر پرتاب سنگ و 1 نفر بر اثر شلیک گلوله شد. یکی از ساکنان دارای اصابت گلوله به بیمارستان منتقل شد.

Author: admin