جپاروف با ساکنان دهکده Maksat که مورد حمله مسلحانه قرار گرفت دیدار می کند

جپاروف با ساکنان دهکده Maksat که مورد حمله مسلحانه قرار گرفت دیدار می کند

مدرسه سوخته در مكسات

Tainynews – رئیس جمهور قرقیزستان سدیر جپاروف از روستای Maksat در منطقه لیلهک که در درگیری های قرقیزستان و تاجیکستان مورد حمله مسلحانه قرار گرفت بازدید کرد.

جپاروف با ساکنان محلی در قلمرو مدرسه تخریب شده ملاقات کرد. جپاروف متعهد شد كه از امروز كارهاي ساخت و ساز و بازسازي در روستاي ماكسات و ساير روستاهاي آسيب ديده آغاز خواهد شد و به جاي خانه هاي آسيب ديده ، خانه هاي مدرن جديدي ساخته خواهد شد. ساخت و ساز 2 ماه دیگر به اتمام می رسد.

وی گفت که مرمت امکانات اجتماعی و تجاری تخریب شده نیز آغاز خواهد شد.

وی گفت که یک کلینیک سیار برای ارائه خدمات درمانی وارد منطقه باتکن شد. به لطف پروژه اهدا کننده ، کلینیک های سیار طی 5 سال آینده از تمام مناطق کشور بازدید می کنند و خدمات پزشکی رایگان را به ساکنان مناطق مرتفع و مناطق دورافتاده ارائه می دهند.

جپاروف گفت ، در آینده ای نزدیک وضعیت ویژه ای به منطقه باتکن اختصاص داده می شود و به خانواده های کشته شدگان درگیری 1 میلیون نفر غرامت پرداخت می شود و همچنین به بازرگانان آسیب دیده نیز کمک می شود.

جپاروف به س questionsالات ساکنان محلی در مورد کمک از طرف دولت ، تعیین حدود و تعیین مرزها ، حقوق بازنشستگی ، بازگرداندن اسناد از دست رفته ، بازسازی جاده ها و غیره پاسخ داد. پس از ملاقات با محلی ، چندین دستورالعمل خاص به آژانس های دولتی و مقامات محلی داده شد جمعیت

Author: admin