تبادل اسلحه در Golovnoy: سربازان نیروهای ویژه با هدف دفاع از شی object استراتژیک قرقیزستان

تبادل اسلحه در Golovnoy: سربازان نیروهای ویژه با هدف دفاع از شی object استراتژیک قرقیزستان

Tainynews – توزیع کننده آب Golovnoy در نزدیکی روستای Kok-Tash در منطقه روستایی Ak-Sai ، منطقه Batken ، به مکانی درگیری مسلحانه بین تاجیکستان و قرقیزستان تبدیل شده است.

شاهدان عینی درگیری گفتند که تاجیکستان در 28 آوریل دوربین های نظارت تصویری را در توزیع کننده آب نصب کرد که توسط نیروهای وزارت کشور قرقیزستان محافظت می شود. پس از آن ، مردم از هر دو طرف جمع شدند و درگیری درگرفت. تنش ها به پرتاب سنگ افزایش یافت و روز بعد در 29 آوریل ، تیراندازی آغاز شد. شهروندان قرقیزستان از طرف تاجیکی خواستار حذف دوربین های نظارتی شدند ، اما آنها مخالفت کردند. نزدیک تر به 1:50 بعد از ظهر مردم از هر دو طرف شروع به جمع شدن کردند.

سربازان نیروهای ویژه هدف شیر وزارت امور داخلی جمهوری قرقیزستان گفتند که Golovnoy یک هدف استراتژیک قرقیزستان است و تحت حمایت پرسنل نظامی قرار دارد.

“علی رغم خواسته های ما ، آنها دوربین های نظارت تصویری را حذف نکردند. ساکنان روستای کوک تاش در تاریخ 28 آوریل آمدند و تلاش کردند دوربین هایی را که در مرز ما نصب شده بود از بین ببرند. حدود 30 نفر از طرف تاجیک جمع شدند. طرفین شروع به پرتاب سنگ به سمت یکدیگر کردند. درگیری توسط نمایندگان رسمی طرفین حلال حل شد. مردم روز بعد در 29 آوریل نیز جمع شدند. در حال حاضر حدود 300 نفر از طرف تاجیک بودند ، به همان تعداد افراد از طرف ما. یک تقاضا برای حذف دوربینهای مداربسته وجود داشت. در 17 آوریل ما متوجه شدیم که طرف تاجیک به نوعی کار می کند ، آنها تجهیزات ویژه ای آورده اند و در حال حفاری هستند. علاوه بر این ، یکی از سربازان شر گفت: “آنها مخالف ترمیم پل توسط مردم ما بودند که متعلق به خود ما است. از قبل مشخص بود که آنها سربازان را به این بخش آورده اند و نوعی آماده سازی در حال انجام است.

سپس سرباز به یاد آورد که طرف تاجیکی در تاریخ 29 آوریل پس از پرتاب سنگ از سلاح های شکاری به سمت ساکنان قرقیزستان آتش گشود. حوالی ساعت 1:50 بعد از ظهر رخ داد. و ساعت 2 بعد از ظهر

“شهروندان ما فقط سنگ داشتند ، آنها غیرمسلح بودند ، سازمان های اجرای قانون این موضوع را تأیید کردند. حدود 10 نفر از ما در نتیجه تیراندازی در مقابل ما زخمی شدند. هنگامی که شهروندان ما شروع به فرار کردند ، توسط شهروندان تاجیکستان تعقیب شدند آنها حامل سنگ و سپر بودند و افراد پشت سرشان از سلاح شلیک می کردند. حدود ساعت 2:05 بعد از ظهر طرف تاجیکی از مسلسل آتش گشود. وقتی صدای شلیک تفنگ به گوش رسید ، طبق مقررات ، نگهبانان تاسیسات استراتژیک برای پاسخگویی به حمله مورد نیاز بودند. عکسهای هشداردهنده به هوا می خورد. در این نوع درگیریها فقط اسلحه های کوچک می توانند در نزدیکی مرز استفاده شوند ، اما نظامیان تاجیک از انواع سلاحها استفاده می کنند. باید سربازان را شلیک می کردند ، اما زخم ها جدی نبودند. همه شهروندان ما در اثر شلیک خمپاره آسیب دیده و کشته شدند. حدود ساعت 8:03 بعد از ظهر یک دستور از مرزبانی برای جلوگیری از شلیک آمد. در آن زمان ما شلیک کردیم طرف تاجیکی 30 دقیقه دیگر به تیراندازی ادامه داد. تجهیزات نظامی ما برای تقویت امنیت تأسیسات وارد شدند. “

یک وسیله نقلیه زرهی متعلق به طرف قرقیزستان هنوز در فاصله کمی از Golovnoy وجود دارد. گلوله باران شد و سوزانده شد. چندین ماشین سواری در کنار جاده وجود دارد که آنها نیز مورد گلوله باران و سوزانده شدند. یک ماشین آمبولانس واژگون وجود دارد.

توزیع کننده آب Golovnoy در سال 1973 به بهره برداری رسید. آب از آن به مخزن Tort Kul می ریزد. از آب این مخزن برای آبیاری زمین های کشاورزی در شهر باتکن و منطقه باتکن استفاده می شود.

https://www.youtube.com/watch؟v=YPfoH9R0sbY

بیش از 25 قرقیزستان پس از گلوله باران خمپاره توسط نیروهای تاجیک در منطقه روستایی آک سای در منطقه باتکن ، در نزدیکی گولوون کشته شدند. یک تحقیق جنایی برای قتل عام آغاز شد.

دست کم 36 شهروند قرقیزی در حمله مسلحانه کشته شدند.

Author: admin